Tarlant Rosé Zero Brut Nature (0,75l)

Růžová směs 85% Chardonnay a 15 % Pinot Noir vznikla smícháním bílého a červeného vína. Víno zrálo v nerezových tancích bez malolaktické fermentace do května následujícího roku po sklizni, rezervní vína zrála v dřevěných sudech. Dozáž 0 g/l (bez dávkování). 


  • Na skladě
1 656 Kč
Kategorie: Tarlant
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Zero Dosage, Brut Nature
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: Neročníkové
Barva / Typ: Růžové
 

Růžová směs 85% Chardonnay a 15 % Pinot Noir vznikla smícháním bílého a červeného vína. Víno zrálo v nerezových tancích bez malolaktické fermentace do května následujícího roku po sklizni, rezervní vína zrála v dřevěných sudech. Dozáž 0 g/l (bez dávkování). Růžová barva. Aroma červených citrusových plodů, červeného ovoce s jemně pikantním dotykem pepře. V chuti dominuje červený rybíz a maliny s dozvukem pikantní vanilky. Unikátní komplexní růžové champagne bez dodané dozáže, výjimečné víno své kategorie, typické pro vinařství Tarlant.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

tarlent_logo

Champagne Tarlant je dynamický rodinný dům se širokou nabídkou šampaňského.

Má 14 hektarů vinic rozmístěných ve 4 různých crus: Oeuilly, Boursault, St-Agnan a Celles-les-Condés, všechny v údolí Marne. Dohromady to dává přibližně 57 pozemků, které jsou obhospodařovány udržitelným způsobem. Průměrný věk vinic je 35 let.

Benoit Tarlant, který momentálně vinařství vede, mění jejich portfolio směrem k menší dosáži (zhruba 0–6 g/litr). Vinifikace je 70 % v sudu, 29 % v tanku a 1 % v amfoře a velmi často u jejich šampaňského neprobíhá malolaktická fermentace.