Novinka

MUMM Ice Xtra (0,75l)

  • 1 z 2

Mumm Ice Xtra je výjimečné svěží šampaňské s příjemně zaoblenou chutí. Té bylo dosaženo inovativní přísadou inspirovanou postupy v lihovarnickém průmyslu – dosáží z rezervních vín, která zrála v sudech po karibských rumech. Chuť je bohatá a výbušná s intenzivními notami medu, nugátu a cukrářského krému. Ty kontrastují se sladkými tóny pralinek, vanilky a cedru.


  • Na skladě
1 130 Kč
Kategorie: MUMM
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Demi-sec
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Mumm Ice Xtra je výjimečné svěží šampaňské s příjemně zaoblenou chutí. Té bylo dosaženo inovativní přísadou inspirovanou postupy v lihovarnickém průmyslu – dosáží z rezervních vín, která zrála v sudech po karibských rumech.

 

Hrozny

Odrůdy: 51 % Pinot Noir, 15 % Chardonnay a 34 % Meunier.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosage: Demi-sec

Dosážní likér z rezervních vín zrál v sudech po karibských rumech. Šampaňské tak dostává zcela novou paletu chutí.

 

Chuť

Šampaňské má intenzivní zlatožlutou barvu s jemnými jantarovými odlesky a živými bublinkami. Vůně nabízí jemné dřevité tóny, které se rozvíjí do exotického aroma vanilkových bobů s náznaky zralého ananasu a manga. Ty krásně doplní jemné tóny pralinek a mléčného karamelu. Chuť je bohatá a výbušná s intenzivními notami medu, nugátu a cukrářského krému. Ty kontrastují se sladkými tóny pralinek, vanilky a cedru. Na patře je víno elegantně kulaté s krásnou strukturou. Osvěžující dotek dřevitých vůní podtrhuje sladkou chuť vína a přináší velmi dlouhý a lahodný závěr.

 

Párování k jídlu

Mumm Ice Xtra nejlépe chutná na ledu nebo jako součást koktejlů třeba při lenošení pod pergolou. Můžete ho zkusit ale podávat i k tiramisu s ovocem či vyzrálými sýry.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mumm_logo

Historie značky G. H. Mumm je spojená s původně německou rodinou Mumm, jejíž rodokmen sahá až do 12. století a zahrnuje řád baronů a rytířů. Od roku 1761 podnikali s vínem v Kolíně nad Rýnem a v roce 1827 založil šampaňský dům G. H. Mumm ve francouzském Remeši.

V roce 1904 byl MUMM jmenován oficiálním dodavatelem šampaňského pro britskou královskou rodinu. Vzhledem k německému původu měla značka během obou světových válek řadu problémů, avšak s příchodem nového ředitele René Lalou došlo k opětovnému rozmachu značky.

Celou filozofii domu G. H. Mumm lze shrnout do známého sloganu Georgese Hermanna de Mumma „Jen to nejlepší“.

 

Cordon Rouge

Dne 16. listopadu 1876 nechal Georges Hermann Mumm u příslušných úřadů v Remeši zaregistrovat název „Cordon Rouge“, který je dnes synonymem vynikající pověsti tohoto vinařství. V roce 1875 se rozhodl ozdobit každou ze svých lahví vysoce ceněnou Cordon Rouge neboli rudou stuhou Légion d’Honneur, nejvyšším francouzským civilním vyznamenáním, jež vytvořil Napoleon I. Kromě toho, že je Cordon Rouge symbolem výtečnosti, ztělesňuje také ducha, který je hnací silou tohoto vinařství: úsilí o dokonalost, duch dobrodružství a pestrosti.