J.Charpentier Prestige Brut (1,5l)

60 % Pinot Noir, 20 % Meunier a 20 % Chardonnay. Intenzivní vůně nabídne zprvu tóny zralých mirabelek a broskví, které se po chvíli promění ve vůni mučenky doplněné o bílé květy. Chuť je svěží, živá ale kulatá. Cítit jsou čerstvé čerstvé croissanty, pražené oříšky, citrón a křída. Závěr je krémový s dominujícím aromatem briošek.


  • Na skladě
2 150 Kč
Kategorie: J.Charpentier
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 1,5l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá lahev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 60 % Pinot Noir, 20 % Meunier a 20 % Chardonnay

Víno pochází z vinic v Reuil, Le Breuil, Neuville sur Seine, Verneuil a Chatillon sur Marne.

 

zrání

U vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Následně šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 8 g/l

 

MAGNUM

Zrání v Magnumu (láhev o objemu 1,5l) se považuje za tu nejlepší volbu. Tvar láhve je maličko jiný, než u standardní 0,75l. Jde především o poměr velikosti hrdla láhve k jejímu tělu, které je u magnumu větší. To umožňuje snížit okysličení vína a dá tak prostor pro optimální a komplexnější stárnutí. Jde tedy o šampaňské v jeho nejlepší formě.

 

CHUŤ

Světlou nazlátlou barvou prostupují jemné řetízky bublinek. Intenzivní vůně nabídne zprvu tóny zralých mirabelek a broskví, které se po chvíli promění ve vůni mučenky doplněné o bílé květy. Chuť je svěží, živá ale kulatá. Cítit jsou čerstvé čerstvé croissanty, pražené oříšky, citrón a křída. Závěr je krémový s dominujícím aromatem briošek.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Brut Prestige se skvěle hodí jako aperitiv, ale i k pokrmům jako jsou grilované krevety s chilli nebo mušle svatého Jakuba restované na másle. Vyzkoušet můžete i jahody se smetanou či parmezánové čipsy jako snack.

Ideální teplota podávání je mezi 8 a 10 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Značka J. Charpentier vzniká v roce 1974 ve vesnici Villers sous Chatillon, ale její začátky sahají až do roku 1874. Od té doby je vinařské know-how předáváno v rodině z generace na generaci.

"Milujeme matku přírodu. A proto volíme manuální práci a minimální zásahy; orba se stala součástí našeho každodenního života. Právě díky tomuto přístupu máme certifikaci HVE Level 3 (High Environmental Value)" říká Marie-Pierre Charpentier.

Vinice domu se nacházejí především ve Vallée de la Marne a Montagne de Reims. Rozprostírají se na mnoha crus, jako jsou Villers sous Chatillon, Avenay, Val d'Or, Binson-Orquigny, Reuil, Boursault, Chatillon sur Marne, Ludes, Mareuil le Port, Oeuilly, Chavot Courcourt, Reuil, Verneuil, Festigny, Neuville Seine... Přes tucet měst a přes šedesát parcel... což je spousta terroirů, které dávají krásné aromatické bohatství.