Drappier Quattuor Blanc de Quatre Blancs Brut (0,75l)

K dnešnímu dni je „Quattuor“ prvním a jedinečným bílým šampaňským pocházejícím ze čtyř různých blanc: l'Arbane, Petit Meslier, Pinot Blanc a Chardonnay.

 


  • Na skladě
2 175 Kč
Kategorie: Drappier
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
 

K dnešnímu dni je „Quattuor“ prvním a jedinečným bílým šampaňským pocházejícím ze čtyř různých blanc: l'Arbane, Petit Meslier, Pinot Blanc a Chardonnay.

Je to organické šampaňské. Cuvée Quattuor od společnosti DRAPPIER (čtyři v latině) je vytvořeno ze směsi čtyř hroznových karikatur, z nichž každá dává svůj vlastní aromatický podpis.

Toto šampaňské Blanc de Blancs Quattuor od DRAPPIER je ideální jako aperitiv, ale bude také krásně doprovázet talíř s mořskými plody, některými rybími pokrmy a lehce kořeněným bílým masem.

OCENĚNÍ

- Řazeno mezi 10 nejlepších bio vín a nejlepší šampaňské podle „The Drinks Business“

- 91/100 Guide Parker

- 16,5 / 20 J. Robinson

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

drappier_logo

Ve 12. století okupovali dnešní sídlo Drappier cisterciánští mniši z Clairvaux, a sám sv. Bernard se podílel a vybudování nádherně klenutých sklepů, které slouží dodnes. Důležitým milníkem se stal rok 1808, kdy se Loius Drappier usadil ve vesničce Urville (Cote des Bars) a začal kultivovat a rozvíjet místní vinice, které mají k dnešnímu dni rozlohu 40 ha - neobsahují však 17 ha, které jsou smluvně zajištěny v Montagne de Reims a v Côte des Blancs. Roku 1870 byly vyhloubeny další ohromné sklepy do křídovitého podloží v Remeši, kde dnes zraje nejlepší cuvée domu. Od počátku 21. století vedou společně společnost André a jeho syn Michel jako 8.

vinařská generace s vidinou, že v započaté historii bude v budoucnu pokračovat jeden z tří malých Drappiérů. Zvláštností a ojedinělostí je produkce lahví s velkým obsahem až do velikosti Melchizedec (30litrů). Jako jediný nechává Drappier víno kvasit v samotných velkých lahvích. Neméně zajímavé je Cuvée Charles de Gaulle, které je původně připravované na počest této osoby, která si šampaňská Drappier velmi oblíbila. De Gaulle je prý nechával servírovat i při oficiálních příležitostech v Elysejském paláci, byť dle protokolu se mělo podávat víno jiné.