Taittinger Prelude Grands Crus Brut (0,75l)

  • 1 z 2

50 % Pinot Noir a 50 % Chardonnay z Grand Cru. Počáteční minerální vůně rychle ustupuje zeleným a poté květinovým tónům s vůní bezových květů a pikantním skořicovým podtónem. V chuti je šampaňské čisté a živé, dominují mu velmi mimořádně svěží citrusové tóny. Ty přecházejí do mnohem plnější, kulatější a hedvábnější chuti, v níž převládají bílé broskve v sirupu. Prélude "Grands Crus" je radostnou směsí jemnosti a komplexnosti.

  • 2 190 Kč 200 Kč –9 %
  • Na skladě
1 990 Kč
Kategorie: Taittinger
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 50 % Pinot Noir a 50 % Chardonnay

Hrozny pochází z vinic klasifikovaných jako Grand Cru.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 5 let ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 9 g/l

 

CHUŤ

Světle žluté šampaňské se pyšní stříbrnými odlesky, což je známkou vysokého podílu výjimečného Chardonnay. Bublinky jsou jemné a tvoří vytrvalý a jemně krémový prstenec pěny. Počáteční minerální vůně rychle ustupuje zeleným a poté květinovým tónům s vůní bezových květů a pikantním skořicovým podtónem. V chuti je šampaňské čisté a živé, dominují mu velmi mimořádně svěží citrusové tóny. Ty přecházejí do mnohem plnější, kulatější a hedvábnější chuti, v níž převládají bílé broskve v sirupu. Závěr je bohatý, dlouhý a plný chuti. Prélude "Grands Crus" je radostnou směsí jemnosti a komplexnosti.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Vychutnejte si tento Brut dobře vychlazený jako lákavý aperitiv. Ale bude krásně ladit i k lehce upraveným mušlím svatého Jakuba či krevetám, parmezánovému rizotu nebo sýru Brie.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

taittinger_logo

Charakter rodinného podniku firmy Taittinger, jedné z posledních firem v Champagni, která ještě nosí jméno svých majitelů, zaručuje neustálou snahu o co nejlepší kvalitu produktu, jakož i absolutní respekt k tradicím. Svědčí o tom fakt, že v majetku rodiny se nachází „Château de la Marquetterie", místo, kde benediktinský mnich bratr Oudart odhalil na sklonku 17. století tajemství fermentace šampaňského vína. Část z celkového počtu 19 milionů láhví je skladována právě ve sklepích zámku, které byly vyhloubeny již v období vlády Říma nad Galií. Vinice firmy Taittinger se rozkládají na 650 akrech a zahrnují 15 různých vinohradů. Odrůdy vín, které zde můžete najít jsou: ze 40% Chardonnay, 45% Pinot Noir a 15% tvoří Pinot Meunier. Samotná produkce vinohradu je doplněna na základě smluv s nejlepšími pěstiteli vína o další dodávky vinné révy. Champagne Taittinger patří mezi slavné značky kraje Champagne a je známá pravidelností vysoké kvality svých produktů.