Taittinger Nocturne SEC Rosé (0,75l)

30 % Chardonnay a 70 % Pinot Noir a Meunier. Plná vůně odhaluje lahodné aroma sladkých zákusků. Chuť je čistá, velkorysá, ale stále svěží s velmi hedvábnými tříslovinami. Taittinger Nocturne Rosé je strukturované, smyslné víno, které představuje elegantní, dobře integrovanou rovnováhu cukru, kyselin a tříslovin.


  • Na skladě
1 990 Kč
Kategorie: Taittinger
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Sec
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

 

 

HROZNY

Odrůdy: 30 % Chardonnay a 70 % Pinot Noir a Meunier

Hrozny pochází z více než 30 vinic napříč regionem Champagne.

Toto růžové šampaňské je vyrobeno metodou míchání, ve směsi je tedy 15 % Pinot Noir vinifikováno jako tiché červené víno. Tyto hrozny pochází z nejlepších vinic oblasti Montagne de Reims a z Les Riceys.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 4 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 17,5 g/l

 

CHUŤ

Šampaňské jasné až zářivě růžové barvy. Bublinky stoupají vzhůru v pravidelných řetízcích a tvoří sametovou pěnu na povrchu. Plná vůně odhaluje lahodné aroma sladkých zákusků. Chuť je čistá, velkorysá, ale stále svěží s velmi hedvábnými tříslovinami. Taittinger Nocturne Rosé je strukturované, smyslné víno, které představuje elegantní, dobře integrovanou rovnováhu cukru, kyselin a tříslovin.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Perfektní pár tvoří s dezerty, dokonce i těmi čokoládovými - zkuste tedy kombinaci s čokoládovým souflé - spojení chutí textur bude opravdu jedinečným zážitkem.

Ideální teplota podávání je 6 - 8°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

taittinger_logo

Charakter rodinného podniku firmy Taittinger, jedné z posledních firem v Champagni, která ještě nosí jméno svých majitelů, zaručuje neustálou snahu o co nejlepší kvalitu produktu, jakož i absolutní respekt k tradicím. Svědčí o tom fakt, že v majetku rodiny se nachází „Château de la Marquetterie", místo, kde benediktinský mnich bratr Oudart odhalil na sklonku 17. století tajemství fermentace šampaňského vína. Část z celkového počtu 19 milionů láhví je skladována právě ve sklepích zámku, které byly vyhloubeny již v období vlády Říma nad Galií. Vinice firmy Taittinger se rozkládají na 650 akrech a zahrnují 15 různých vinohradů. Odrůdy vín, které zde můžete najít jsou: ze 40% Chardonnay, 45% Pinot Noir a 15% tvoří Pinot Meunier. Samotná produkce vinohradu je doplněna na základě smluv s nejlepšími pěstiteli vína o další dodávky vinné révy. Champagne Taittinger patří mezi slavné značky kraje Champagne a je známá pravidelností vysoké kvality svých produktů.