Taittinger Nocturne SEC Grands Crus (0,75l)

40 % Chardonnay a 60 % Pinot Noir a Meunier. Vůně je svěží, čerstvá a podmanivá s tóny bílých květin a zralého ovoce, se závěrem v podobě žlutých broskví a sušených meruněk. V ústech je na první dojem lehké a velmi svěží, dochuť je dlouhá, vyrovnaná s kořenitou chutí hrozinek a závanem ovocného sirupu. Závěr je dlouhý, hladký, sladký a plný chuti.


  • Na skladě
1 590 Kč
Kategorie: Taittinger
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Sec
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 40 % Chardonnay a 60 % Pinot Noir a Meunier

Hrozny pochází z více než 30 vinic napříč regionem Champagne.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 4 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 17,5 g/l

 

CHUŤ

Champagne Tattinger Nocturne má interesantní, světle žlutou barvu se zářivými odlesky překrásným perlením. Vůně je svěží, čerstvá a podmanivá s tóny bílých květin a zralého ovoce, se závěrem v podobě žlutých broskví a sušených meruněk. V ústech je na první dojem lehké a velmi svěží, dochuť je dlouhá, vyrovnaná s kořenitou chutí hrozinek a závanem ovocného sirupu. Závěr je dlouhý, hladký, sladký a plný chuti. Nocturne je zkrátka vyzrálé, bohaté a kulaté víno s hladkou a krémovou texturou.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Perfektní pár tvoří s dezerty či foie gras na perníkové sušence.

Ideální teplota podávání je 6 - 8°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

taittinger_logo

Charakter rodinného podniku firmy Taittinger, jedné z posledních firem v Champagni, která ještě nosí jméno svých majitelů, zaručuje neustálou snahu o co nejlepší kvalitu produktu, jakož i absolutní respekt k tradicím. Svědčí o tom fakt, že v majetku rodiny se nachází „Château de la Marquetterie", místo, kde benediktinský mnich bratr Oudart odhalil na sklonku 17. století tajemství fermentace šampaňského vína. Část z celkového počtu 19 milionů láhví je skladována právě ve sklepích zámku, které byly vyhloubeny již v období vlády Říma nad Galií. Vinice firmy Taittinger se rozkládají na 650 akrech a zahrnují 15 různých vinohradů. Odrůdy vín, které zde můžete najít jsou: ze 40% Chardonnay, 45% Pinot Noir a 15% tvoří Pinot Meunier. Samotná produkce vinohradu je doplněna na základě smluv s nejlepšími pěstiteli vína o další dodávky vinné révy. Champagne Taittinger patří mezi slavné značky kraje Champagne a je známá pravidelností vysoké kvality svých produktů.