Taittinger Brut Réserve Millesime 2009 (0,75l)

50 % Pinot Noir a 50 % Chardonnay. Elegantní a plná vůně zaujme rafinovanými tóny lučních květin, citrónů, mandarinek a bergamotu. Chuť je svěží, velkorysá a vyzrálá. Promítají se v ní noty teplých croissantů, medu a šťavnatého ovoce jako jsou broskve, grilované hrušky a kandovaný citrón. Příjemná suchá dochuť je mimořádně vyrovnaná.


  • Na skladě
3 380 Kč
Kategorie: Taittinger
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2009
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

ROČNÍK

Rok 2009 byl pro šampaňské výjimečně dobrý. Suchá zima zanechala půdu bez vláhy. Jaro však přineslo tolik potřebný déšť a kvetení révy tak proběhlo v pořádku. Počasí se nakonec umoudřilo a srpen přinesl teplé slunečné dny a chladné, osvěžující večery a suché teplo pomohlo zabránit hnilobě a chorobám.

 

HROZNY

Odrůdy: 50 % Pinot Noir a 50 % Chardonnay

Hrozny pochází z Grand Cru a Premier Cru vinic.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 6 let ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 9 g/l

 

CHUŤ

Toto Champagne se může pochlubit jiskřivou, světle žlutou barvou se zářivými odlesky a jemným dlouhým perlením. Elegantní a plná vůně zaujme rafinovanými tóny lučních květin, citrónů, mandarinek a bergamotu. Chuť je svěží, velkorysá a vyzrálá. Promítají se v ní noty teplých croissantů, medu a šťavnatého ovoce jako jsou broskve, grilované hrušky a kandovaný citrón. Příjemná suchá dochuť je mimořádně vyrovnaná.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Mezi pokrmy, které skvěle doprovodí toto růžové ročníkové šampaňské, patří: starší sýry Comté či Chaource, koláč z třešní Morello nebo pošírovaná hruška v kořeněném sirupu.

Ideální teplota podávání je 10 - 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

taittinger_logo

Charakter rodinného podniku firmy Taittinger, jedné z posledních firem v Champagni, která ještě nosí jméno svých majitelů, zaručuje neustálou snahu o co nejlepší kvalitu produktu, jakož i absolutní respekt k tradicím. Svědčí o tom fakt, že v majetku rodiny se nachází „Château de la Marquetterie", místo, kde benediktinský mnich bratr Oudart odhalil na sklonku 17. století tajemství fermentace šampaňského vína. Část z celkového počtu 19 milionů láhví je skladována právě ve sklepích zámku, které byly vyhloubeny již v období vlády Říma nad Galií. Vinice firmy Taittinger se rozkládají na 650 akrech a zahrnují 15 různých vinohradů. Odrůdy vín, které zde můžete najít jsou: ze 40% Chardonnay, 45% Pinot Noir a 15% tvoří Pinot Meunier. Samotná produkce vinohradu je doplněna na základě smluv s nejlepšími pěstiteli vína o další dodávky vinné révy. Champagne Taittinger patří mezi slavné značky kraje Champagne a je známá pravidelností vysoké kvality svých produktů.