Dom de Ruinart Rosé 2009 (0,75l)

  • 1 z 3

85 % Chardonnay a 15 % Pinot Noir z Grand Cru vinic. Chuť je obklopující a hedvábná s tóny pikantního červeného ovoce, jako je granátové jablko a červený rybíz. Pevný a intenzivní závěr je podpořen jemnou hořkostí, slaností a perlivostí.


  • Na skladě
6 990 Kč
Kategorie: Ruinart
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2009
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Ročník

V roce 2009 kroupy, déšť a vítr narušily proces kvetení, ale brzy je vystřídalo suché léto. Tyto letní podmínky umožnily dokonalé vyzrání hroznů až do poloviny září. Průměrný sluneční svit v kombinaci s chladnými teplotami zvýraznil vůni ovoce při zachování správné kyselosti, kterou Maison hledá.

 

Hrozny

Odrůdy: 85 % Chardonnay a 15 % Pinot Noir.

Chardonnay pochází z Grand Cru vinic v Cramant, Avize, Chouilly, Mesnil-sur-Oger a Sillery. Pinot Noir pochází z Grand Cru v Aÿ.

 

Vinifikace

U šampaňského probíhá malolaktická fermentace a následně zraje 9 let ve sklepích na kalech v čiré láhvi, která je replikou láhve z 18. století. Kaly jsou ručně setřásány a i odstřelení je prováděno ručně.

Dosáž je 4 g/l.

 

Chuť

Šampaňské má jemnou růžovou barvu s malinovými odlesky. První přivonění odhalí kořeněné tóny skořice, muškátového oříšku a zázvoru, které se mísí s osvěžujícími citrusovými vůněmi, jako je krvavý pomeranč a kumkvat. Druhý dojem je více květinový, odhaluje fialky a pivoňky doplněné svěžími tóny jódu a lastur ústřic. Chuť je obklopující a hedvábná s tóny pikantního červeného ovoce, jako je granátové jablko a červený rybíz. Pevný a intenzivní závěr je podpořen jemnou hořkostí, slaností a perlivostí.

 

Párování k jídlu

Rezidentní šéfkuchařka Valérie Radou a sklepmistr Frédéric Panaïotis doporučují toto výjimečné šampaňské spárovat s tučnými rybami nebo pokrmy z bílého masa ochucenými teplým kořením, citrusovým ovocem nebo zeleninou, jako je squash a mrkev.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

ruinart_logo

Firma Ruinart byla založena v roce 1729 a patří k nejstarším výrobcům šampaňského na světě.

Její historie je spojena s úplnými počátky šampaňského. Její zakladatelé a jejich nástupci vytvořili z Ruinartu šampaňské pro nejlepší světové tabule.

Šampaňské Ruinart se dělí na tři hlavní typy: Dom Ruinart, Ruinart a „R“ Ruinart.

Šampaňské Ruinart sehrálo roli v nejvěhlasnějších událostech Evropy.

Bylo to šampaňské při prvním komerčním letu Concordu, oficiální partner Golden Cup, známého mistrovství v pólu organizovaného každoročně v Bagatelle ve Francii. V rámci dlouhodobé tradice vynikající kvality Ruinart také vytvořil soutěž Best Young French Sommelier Trophy (cena pro nejlepší mladé francouzské sommeliery) a Best European Sommelier Trophy (cena pro nejlepší evropské sommeliery)...

Šampaňské Ruinart patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.