POMMERY Cuvée Louise 2005 (0,75l) v dárkové krabičce

  • 1 z 2

Pommery Louise BRUT 2005 je ideální pro ty, kteří hledají vynikající šumivé víno s vysokou kvalitou a jedinečným charakterem.


  • Na skladě
4 650 Kč
Kategorie: Pommery
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2005
Barva / Typ: Bílé
 

Velké víno z produkce slavného šampaňského domu Pommery. Víno je pojmenováno po zakladatelce toho slavného domu.

Toto víno je vyrobeno z hroznů odrůd Chardonnay and Pinot Noir, které byly pečlivě vybrány a sklizeny v roce 2005. Po sběru byly hrozny fermentovány v nerezových tancích a po asambláži bylo víno naplněno do láhví, ve kterých zrálo po dobu minimálně 10 let.

Výsledkem je nádherné jemné šumivé víno s komplexním aroma a chuťovým profilem. Vůně je plná čerstvých ovocných tónů, jako jsou hrušky, jablka a broskve, doplněná o náznaky ořechů a sušených květin. Na patře je víno plné a krémové, s vynikající strukturou a delikátními tóny citrusů. Vlemi dlouhá dochuť s elegantní finesou.

Pommery Louise BRUT 2005 je ideální pro ty, kteří hledají vynikající šumivé víno s vysokou kvalitou a jedinečným charakterem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pommery_logo

Firma Pommery byla založena v roce 1836 a může se tudíž opřít o zkušenosti získané za více než 160 let své činnosti. Champagne Pommery náleží ke skupině LVMH, která patří k předním světovým producentům luxusního vína. Pommery je velkou klasickou značkou šampaňského a je zárukou příjemně stráveného večera. Styl Pommery - to je dlouhodobě výjimečně vysoká kvalita vín, která se vyznačuje elegancí, diskrétností a výraznými aromaty. Významnou část svých surovinových potřeb pokrývá firma sklizní ze svých vlastních vinic. Archivní víno Pommery Vintage a Rosé se vyrábějí výhradně z hroznů vypěstovaných na vinicích, které patří firmě Pommery. V současné době jsou budovy firmy Pommery pocházející z 19. století vybaveny vysoce moderním zařízením, které umožňuje dokonalou kontrolu kvality.

V současném období, kdy lidé dávají přednost suchým nápojům, je důležité vědět, že to byla Jeanne-Alexandrine-Louise Pommery, která v roce 1879 uvedla na britský trh svoje Pommery Natur 1874, které leželo čtyři roky ve sklepě a bylo opatřeno mimořádně malým množstvím dozážního likéru. Majitelka pro ně užívala termín brut. Stala se tak zakladatelkou tradice suchých šampaňských vín. Firma Pommery byla zastoupena na našem trhu již před 2. světovou válkou. Jedna z 18 kilometrů chodeb jejích sklepů je nazvána Prague...