POMMERY Brut Royal Magnum (1,5l)

Tři slova vystihují toto cuvée - živost, svěžest, finesa. 34 % Chardonnay, 33 % Pinot Noir a 33 % Meunier ze 40 různých cru. Vůně je čistá, svěží s tóny citrusů a bílých květů. Toto šampaňské vás zaujme v chuti svojí kulatostí a jemností, kterou doplňují tóny červených plodů s dlouhou dochutí s tóny opečené briošky, vanilky a koření.


  • Na skladě
2 350 Kč
Kategorie: Pommery
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 1,5l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Tři slova vystihují toto cuvée - živost, svěžest, jemnost.

 

HROZNY

Odrůdy: 34 % Chardonnay, 33 % Pinot Noir a 33 % Meunier

Hrozny pochází ze skoro 40 různých cru.

Dosáž: 6 - 9 g/l

 

MAGNUM

Zrání v Magnumu (láhev o objemu 1,5l) se považuje za tu nejlepší volbu. Tvar láhve je maličko jiný, než u standardní 0,75l. Jde především o poměr velikosti hrdla láhve k jejímu tělu, které je u magnumu větší. To umožňuje snížit okysličení vína a dá tak prostor pro optimální a komplexnější stárnutí. Jde tedy o šampaňské v jeho nejlepší formě.

 

CHUŤ

Royal Brut je šumivé víno středně intenzivní žluté barvy s jemnými zelenkavými odlesky a velmi bohatým perlením. Vůně je čistá, svěží s tóny citrusů a bílých květů. Toto šampaňské vás zaujme v chuti svojí kulatostí a jemností, kterou doplňují tóny červených plodů s dlouhou dochutí s tóny opečené briošky, vanilky a koření.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto šampaňské je skvělé jako aperitiv. Ale výborně se hodí i k rybám nebo japonským pokrmům, jako je sushi nebo sashimi.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pommery_logo

Firma Pommery byla založena v roce 1836 a může se tudíž opřít o zkušenosti získané za více než 160 let své činnosti. Champagne Pommery náleží ke skupině LVMH, která patří k předním světovým producentům luxusního vína. Pommery je velkou klasickou značkou šampaňského a je zárukou příjemně stráveného večera. Styl Pommery - to je dlouhodobě výjimečně vysoká kvalita vín, která se vyznačuje elegancí, diskrétností a výraznými aromaty. Významnou část svých surovinových potřeb pokrývá firma sklizní ze svých vlastních vinic. Archivní víno Pommery Vintage a Rosé se vyrábějí výhradně z hroznů vypěstovaných na vinicích, které patří firmě Pommery. V současné době jsou budovy firmy Pommery pocházející z 19. století vybaveny vysoce moderním zařízením, které umožňuje dokonalou kontrolu kvality.

V současném období, kdy lidé dávají přednost suchým nápojům, je důležité vědět, že to byla Jeanne-Alexandrine-Louise Pommery, která v roce 1879 uvedla na britský trh svoje Pommery Natur 1874, které leželo čtyři roky ve sklepě a bylo opatřeno mimořádně malým množstvím dozážního likéru. Majitelka pro ně užívala termín brut. Stala se tak zakladatelkou tradice suchých šampaňských vín. Firma Pommery byla zastoupena na našem trhu již před 2. světovou válkou. Jedna z 18 kilometrů chodeb jejích sklepů je nazvána Prague...