Pierre Gobillard Millésime 2009 Cuvée Florence (0,75l)

80 % Chardonnay a 20 % Pinot Noir. Kulaté vůni dominuje nejprve sušené ovoce, broskve, hrušky a šťavnaté sicilské citróny. To vše doplněné o tóny medu, karamelu a teplých křupavých toastů. Chuť je plná, kulatá a živá. Promítají se v ní noty zralých grilovaných meruněk, jablkového koláče a máslových sušenek s medem.


  • Na skladě
1 460 Kč
Kategorie: Pierre Gobillard
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2009
Země původu: Francie
 

ROČNÍK

Rok 2009 byl pro šampaňské výjimečně dobrý. Suchá zima zanechala půdu bez vláhy. Jaro však přineslo tolik potřebný déšť a kvetení révy tak proběhlo v pořádku. Počasí se nakonec umoudřilo a srpen přinesl teplé slunečné dny a chladné, osvěžující večery a suché teplo pomohlo zabránit hnilobě a chorobám.

 

HROZNY

Odrůdy: 80 % Chardonnay a 20 % Pinot Noir

 

CHUŤ

Průzračnou žluto-zlatou barvou prostupují jemné bublinky tvořící bohatou pěnu na povrchu. Kulaté vůni dominuje nejprve sušené ovoce, broskve, hrušky a šťavnaté sicilské citróny. To vše doplněné o tóny medu, karamelu a teplých křupavých toastů. Chuť je plná, kulatá a živá. Promítají se v ní noty zralých grilovaných meruněk, jablkového koláče a máslových sušenek s medem. Závěr je plný s jemnými mandlovými a ananasovými tóny.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Vychutnejte si toto ročníkové šampaňské jako aperitiv. Ale skvěle podtrhne chuť kachny či steaku Rossini. Díky svým karamelovým tónům ale nabízí tento Vintage opravdu dokonalé spojení s Créme brûlée.

Ideální teplota podávání je 10 - 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Šampaňský dům Pierre Gobillard se nachází v Hautvillers, kolébce šampaňského, kde žil mnich Dom Pérignon. Jejich vinice se rozkládají na území Hautvillers a Cumières. Florence a Hervé Gobillardovi tvoří již čtvrtou generaci vinařů rodiny Gobillard. Dnes se k podniku připojili jejich děti Pierre-Alexis a Chloé.