Pierre Gobillard Demi-Sec Autentique (0,75l)

40 % Meunier, 30 % Pinot Noir a 30 % Chardonnay. Kulaté vůni dominuje nejprve sušené ovoce, broskve, hrušky a šťavnaté citrusy. To vše doplněné o tóny medu a čerstvě upečených briošek. Chuť je plná, kulatá a živá. Promítají se v ní noty zralých bílých broskví, pečených jablek a teplých máslových sušenek.


  • Na skladě
695 Kč
Kategorie: Pierre Gobillard
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Demi-sec
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 40 % Meunier, 30 % Pinot Noir a 30 % Chardonnay

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: Demi-sec

 

CHUŤ

Průzračnou žluto-zlatou barvou prostupují jemné bublinky tvořící pravidelné kroužky na hladině. Kulaté vůni dominuje nejprve sušené ovoce, broskve, hrušky a šťavnaté citrusy. To vše doplněné o tóny medu a čerstvě upečených briošek. Chuť je plná, kulatá a živá. Promítají se v ní noty zralých bílých broskví, pečených jablek a teplých máslových sušenek. Závěr je plný s jemnými oříškovými a medově brioškovými tóny.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto šampaňské se krásně hodí k bohatým dezertům jako je čokoládový dort či větrník; i odpolední svačina z briošky se díky němu stane jedinečným zážitkem.

Ideální teplota podávání je 8°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Šampaňský dům Pierre Gobillard se nachází v Hautvillers, kolébce šampaňského, kde žil mnich Dom Pérignon. Jejich vinice se rozkládají na území Hautvillers a Cumières. Florence a Hervé Gobillardovi tvoří již čtvrtou generaci vinařů rodiny Gobillard. Dnes se k podniku připojili jejich děti Pierre-Alexis a Chloé.