Pierre Gobillard Brut Autentique MAGNUM (1,5l)

40 % Meunier, 30 % Pinot Noir a 30 % Chardonnay. Kulaté vůni dominuje nejprve sušené ovoce, broskve, hrušky a šťavnaté citrusy. To vše doplněné o tóny medu a čerstvě upečených briošek. Chuť je plná, kulatá a živá. Promítají se v ní noty zralých bílých broskví, pečených jablek a teplých máslových sušenek.


  • Na skladě
1 490 Kč
Kategorie: Pierre Gobillard
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 1,5l
Ročník: Neročníkové
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 40 % Meunier, 30 % Pinot Noir a 30 % Chardonnay

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l

 

Magnum

Zrání v Magnumu (láhev o objemu 1,5l) se považuje za tu nejlepší volbu. Tvar láhve je maličko jiný, než u standardní 0,75l. Jde především o poměr velikosti hrdla láhve k jejímu tělu, které je u magnumu větší. To umožňuje snížit okysličení vína a dá tak prostor pro optimální a komplexnější stárnutí. Jde tedy o šampaňské v jeho nejlepší formě.

 

CHUŤ

Průzračnou žluto-zlatou barvou prostupují jemné bublinky tvořící pravidelné kroužky na hladině. Kulaté vůni dominuje nejprve sušené ovoce, broskve, hrušky a šťavnaté citrusy. To vše doplněné o tóny medu a čerstvě upečených briošek. Chuť je plná, kulatá a živá. Promítají se v ní noty zralých bílých broskví, pečených jablek a teplých máslových sušenek. Závěr je plný s jemnými oříškovými a medově brioškovými tóny.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto šampaňské vytváří vzrušující kombinaci s paštikou z foie gras s perníkem, sýrovými profiterolkami, pečeným lososem nebo halibutem či se sýry Comté a parmazán.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Šampaňský dům Pierre Gobillard se nachází v Hautvillers, kolébce šampaňského, kde žil mnich Dom Pérignon. Jejich vinice se rozkládají na území Hautvillers a Cumières. Florence a Hervé Gobillardovi tvoří již čtvrtou generaci vinařů rodiny Gobillard. Dnes se k podniku připojili jejich děti Pierre-Alexis a Chloé.