Perrier Jouët Cuvée Belle Epoque Rosé 2013 Magnum (1,5l) v dárkové krabičce

Odráží jedinečnost roku 2013. Intenzivní vůni vévodí zralé jahody a pivoňky doplněné o trpkost kumkvatu a bílého rybízu. Chuť je svěží, rafinovaná a bohatá. Okamžitě vás uchvátí tóny růžového grepu a mandarinky v kombinaci s velkorysostí briošky a máslových sušenek.


  • Na skladě
19 995 Kč
Kategorie: Perrier Jouët
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 1,5l
Ročník: 2013
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

Perrier-Jouët Belle Époque Rosé je věrný svobodnému duchu Maison Perrier-Jouët, spojuje v sobě vzácnost a schopnost překvapit. Poprvé vzniklo v roce 1978, vyrábí se pouze ve výjimečných letech a v extrémně omezeném množství.

 

Ročník

Zima i jaro byly chladné a vlhké, což zpozdilo rašení i kvetení. Po odkvětu se objevily různé problémy, hrozny trpěly millerandage i coulure kvůli nízkým teplotám, což snížilo úrodu. Teplé a slunečné září však přineslo dostatek tepla, aby zachránilo Chardonnay i Pinot Noir. Sklízelo se později než obvykle, aby se využilo příznivého počasí.

 

HROZNY

Odrůdy: 50 % Pinot Noir, 45 % Chardonnay a 5 % Meunier

Toto růžové šampaňské je vyrobeno metodou míchání, ve směsi je tedy 11 % modrých hroznů vinifikováno jako tiché červené víno.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 9 let ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 8 g/l

 

MAGNUM

Zrání v Magnumu (láhev o objemu 1,5l) se považuje za tu nejlepší volbu. Tvar láhve je maličko jiný, než u standardní 0,75l. Jde především o poměr velikosti hrdla láhve k jejímu tělu, které je u magnumu větší. To umožňuje snížit okysličení vína a dá tak prostor pro optimální a komplexnější stárnutí. Jde tedy o šampaňské v jeho nejlepší formě.

 

CHUŤ

Pastelově růžová barva skrývá jasně oranžové odlesky a třpytivé jemné bublinky. Intenzivní vůni vévodí zralé jahody a pivoňky doplněné o trpkost kumkvatu a bílého rybízu. Chuť je svěží, rafinovaná a bohatá. Okamžitě vás uchvátí tóny růžového grepu a mandarinky v kombinaci s velkorysostí briošky a máslových sušenek. Závěr je dlouhý a zvýrazní hedvábnou texturu šampaňského.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto Rosé skvěle poslouží i samotné, jako aperitiv. Ideální kombinaci však tvoří s lososem nebo tuňákem (opečeným pouze z jedné strany) s brusinkovou omáčkou. Dále pak ladí s pokrmy s červenou čočkou, s fíky, s kachními prsy či s humrem. Z dezertů vyzkoušejte Pavlovu.

Ideální teplota podávání je 10 - 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pj_logo

Šampaňský dům Perrier-Jouet byl založen v roce 1811 po sňatku Pierra Nicolase Perriera a Rose Adelaide Jouetové. Nyní vlastní 65 hektarů vinic, z nichž prakticky všechny vinice jsou klasifi kovány jako tzv. Grand Cru. Perrier-Jouet má neustále zásoby svých nejstarších ročníků, jako je Perrier-Jouet 1825 – nejstarší dnes dochované šampaňské. Byl jmenován dodavatelem šampaňského pro britskou královskou rodinu, švédský i belgický královský dvůr.

První ročník cuvée Perrier-Jouet Fleur de Champagne byl uveden na trh v proslulé pařížské restauraci Maxim a následně v Alcazaru při recepci u příležitosti 70. narozenin Duka Ellingtona v roce 1964. Láhev zdobí sasankový dekor ve stylu Art Nouveau navržený sklářským umělcem Emilem Galle.