MUMM CUVÉE R.LALOU Magnum (1,5l)

G.H. Mumm představuje jednoho z nejúspěšnějších výrobců šampaňského na světě, jehož produkty vynikají prémiovou kvalitou a delikátně jemnou chutí. Historie značky G. H. Mumm je spojená s původně německou rodinou Mumm, jejíž rodokmen sahá až do 12. století a zahrnuje řád baronů a rytířů. Od roku 1761 podnikali s vínem v Kolíně nad Rýnem a v roce 1827 založili šampaňský dům G. H. Mumm ve francouzském Remeši.


  • Na skladě
7 250 Kč
Kategorie: MUMM
Velikost lahve: 1,5l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: Neročníkové
Barva / Typ: Bílé
 

G.H. Mumm Cuvée R. Lalou je luxusní šampanské, které vytvořil v roce 2007 hlavní sklepmistr Didier Mariotti na počest Reného Laloua. Ten v letech 1920 - 1973 pomáhal utvářet historii značky G. H. Mumm. Jedná se o velmi elegantní víno s bohatou a silnou chutí. Má hluboce zlatou barvu s příjemnou grapefruitovou chuťí a exotickou vůní vanilky a pralinek. Obsah alkoholu 12 %.

Složení: 47 % Chardonnay, 53 % Pinot Noir.
Dosage: 6 g/l.  

TASTING NOTES
Chuť: Silná vyvážená chuť, svěží nástup s výrazným dlouhým dozníváním. 
Aroma: Čerstvé i sušené ovoce s delikátní tóny vanilky, nugátu a medu.
Barva: Hluboce zlatá. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mumm_logo

Vinařský dům G. H. Mumm na výrobu šampaňského byl v Remeši formálně založen v roce 1827. Aby měli jeho majitelé jistotu, že jejich šampaňské bude co nejkvalitnější, nakupovali hrozny přímo od pěstitelů z těch nejlepších oblastí namísto nákupu šťávy nebo moštu z hroznů. Dne 16. listopadu 1876 nechal Georges Hermann Mumm u příslušných úřadů v Remeši zaregistrovat název „Cordon Rouge“, který je dnes synonymem vynikající pověsti tohoto vinařství. V roce 1875 se rozhodl ozdobit každou ze svých lahví vysoce ceněnou Cordon Rouge neboli rudou stuhou Légion d’Honneur, nejvyšším francouzským civilním vyznamenáním, jež vytvořil Napoleon I. Kromě toho, že je Cordon Rouge symbolem výtečnosti, ztělesňuje také ducha, který je hnací silou tohoto vinařství: úsilí o dokonalost, duch dobrodružství a pestrosti.

Šampaňské G. H. Mumm nalezneme ve více než 100 zemích celého světa, přičemž v Evropě je to přední značka šampaňského, zejména pak ve Francii a Itálii. Společnost rovněž pracuje na rozšíření svých trhů do Asie. S téměř osmi miliony lahví prodaných každý rok po celém světě je dům G. H. Mumm v současné době třetím největším výrobcem šampaňského na světě. Celou filozofii domu G. H. Mumm lze shrnout do známého sloganu Georgese Hermanna de Mumma „Jen to nejlepší“.