Michel Littiére Réserve Brut (0,75l)

55 % Meunier, 25 % Pinot Noir a 20 % Chardonnay. Výrazné vůni dominuje nejprve ovoce jako je broskev, jablko, hruška. To vše doplněné o tóny oříšků, upečených briošek a příjemnou mineralitu. Chuť je svěží, kulatá, ovocná a skvěle vyvážená. Promítají se v ní noty smetany, zralých bílých broskví, jablek, meruněk a máslových sušenek.


  • Na skladě
595 Kč
Kategorie: Michel Littiére
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 55 % Meunier, 25 % Pinot Noir a 20 % Chardonnay

Hrozny pochází z vesnice Oeuilly, která leží na levém břehu řeky Marny ve Vallée de la Marne. Vinice mají certifikaci HVE (High Environmental Value).

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l

 

CHUŤ

Zlatá barva s křišťálovými odlesky a vytrvalými jemnými bublinkami. Výrazné vůni dominuje nejprve ovoce jako je broskev, jablko, hruška. To vše doplněné o tóny oříšků, upečených briošek a příjemnou mineralitu. Chuť je svěží, kulatá, ovocná a skvěle vyvážená. Promítají se v ní noty smetany, zralých bílých broskví, jablek, meruněk a máslových sušenek. Vytrvalý závěr.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Mezi pokrmy, které skvěle doprovodí tento Brut, patří: filet z kambaly s beurre blanc, mořský vlk v soli, jehněčí kotletky s bylinkovou krustou, ananasové carpaccio s limetovou granitou či jiné dezerty na bázi ananasu.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: