Novinka

Mailly Grand Cru Brut Reservé (0,75l)

Duhové zlatožluté oko, plný a ovocný nos, upřímná ústa, skutečný úsměv. Bubliny povznášejí toto elegantní a ohnivé víno, vždy smyslné, s ovocnými, bohatými a hlubokými tóny. Vůně lehce opečeného chleba, zdobená čerstvým máslem, oživuje chuťové pohárky a rozhovory


  • Na skladě
1 210 Kč
Kategorie: Mailly Grand Cru
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Barva / Typ: Bílé
 

Pinot Noir 75% - Chardonnay 25%.
Ruční sklizeň, nejprve výhradně lis. Stárnutí na lamelách v tradičních křídě.
Složitost naší Brut Réserve vychází z bohatosti její směsi. Sortiment vín ze sklizně na více než 600 pozemcích kombinuje 30% až 40% rezervních vín ze sklizně na více než 600 pozemcích kombinuje 30 až 40% rezervních vín dostupných z 10 ročníků zrajících v kádích a sudech.
7 až 8 g cukru na litr
7 až 8 g cukru na litr

 

Náš perfektní výraz aperitivu, náš Brut Réserve, je ideální pro slavnostní oběd nebo romantickou večeři se šampaňským. S radostí doprovází večeře aperitivy. U stolu jsou v souladu s tímto velmi příjemným vínem candáty na pórku, perličky, čerstvé chaource nebo jablečný koláč.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne Mailly Grand Cru bylo založeno v roce 1929. Vlastní 70 hektarů vinic klasifikace Grand Cru, kde pěstují pouze Pinot Noir a Chardonnay. Roční produkce činí 450 000 lahví. Vína zrají v křídových sklepích, 19 metrů pod zemí. Jedná se o velmi progresivní firmu používající nové moderní technologie a sudy pro vína dosage z Chateau Margaux. Vlakovou lodí domu je cuvée Les Échansons.

Terroir

Vinařství je ve spolupráci s projekční kanceláří Bécheler Conseils, kteří provedli hloubkovou studii půd, geologické historie a krajiny Mailly Champagne. Na základě jejich zjištění byla stanovena typologii jejich půd a proto se o ně Mailly může opravdu dobře pečovat a produkovat tak opravdu skvělé šampaňské.