Novinka

Mailly Grand Cru Brut Reservé (0,75l)

75 % Pinot Noir a 25 % Chardonnay. Velmi příjemné šampaňské: pikantní, elegantní, ovocné a hluboce smyslné. Chuti dominují tóny čerstvě opečeného toastu s máslem, šťavnaté broskve a jablka, oříšky doplněné o jemnou mineralitu.


  • Na skladě
1 310 Kč
Kategorie: Mailly Grand Cru
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 75 % Pinot Noir a 25 % Chardonnay

Mailly Brut Réserve čerpá svou komplexnost z bohaté směsi základních vín z více než 600 Grand Cru parcel v kombinaci s přibližně 30-40 % rezervních vín z 10 různých ročníků zrajících v dubu a tanku.

 

ZRÁNÍ

První kvašení části hroznů probíhá v dubových sudech. U vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Následně šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7-8 g/l

 

CHUŤ

Hned zprvu zaujme zlatožlutá barva, svůdné bublinky a plná ovocná vůně. Velmi příjemné šampaňské: pikantní, elegantní, ovocné a hluboce smyslné. Chuti dominují tóny čerstvě opečeného toastu s máslem, šťavnaté broskve a jablka, oříšky doplněné o jemnou mineralitu.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

ento Brut je dokonalým aperitivem - perfektním doplňkem slavnostního oběda nebo romantické večeře. Krásně doprovodí ale i candáta na pórku, kuřecí supreme, krémový sýru Chaource nebo jablečný koláč Tarte Tatin se zmrzlinou.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne Mailly Grand Cru bylo založeno v roce 1929. Vlastní 70 hektarů vinic klasifikace Grand Cru, kde pěstují pouze Pinot Noir a Chardonnay. Roční produkce činí 450 000 lahví. Vína zrají v křídových sklepích, 19 metrů pod zemí. Jedná se o velmi progresivní firmu používající nové moderní technologie a sudy pro vína dosage z Chateau Margaux. Vlakovou lodí domu je cuvée Les Échansons.

Terroir

Vinařství je ve spolupráci s projekční kanceláří Bécheler Conseils, kteří provedli hloubkovou studii půd, geologické historie a krajiny Mailly Champagne. Na základě jejich zjištění byla stanovena typologii jejich půd a proto se o ně Mailly může opravdu dobře pečovat a produkovat tak opravdu skvělé šampaňské.