Krug Rosé (0,75l)

  • 1 z 3

Když jde o míchání vín z mnoha různých ročníků, Krug ovládá tuto uměleckou dovednost. Rodina Krug čekala 140 let, než v roce 1983 uvedla první Rosé. Jejich Rosé dosáhlo jedinečné plnosti vůní a chutí, které jsou přímým výsledkem tohoto druhu míchání - charakteristik, které by jednoduše nebylo možné dosáhnout s vínem pouze z jednoho ročníku.

 


  • Na skladě
8 290 Kč
Kategorie: Krug
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Když jde o míchání vín z mnoha různých ročníků, Krug ovládá tuto uměleckou dovednost. Rodina Krug čekala 140 let, než v roce 1983 uvedla první Rosé. Jejich Rosé dosáhlo jedinečné plnosti vůní a chutí, které jsou přímým výsledkem tohoto druhu míchání - charakteristik, které by jednoduše nebylo možné dosáhnout s vínem pouze z jednoho ročníku.

 

27éme Édition

27. Edice tohoto Rosé je postavena především na ročníku 2015. Ten byl v Champagni poznamenán nevídaným horkem a suchem, které trvalo od konce května do poloviny srpna. Toto intenzivní horko a nedostatek srážek zpomalily růst hroznů. Nicméně druhá polovina srpna přinesla dokonalou kombinaci deště, slunečního svitu a mírných teplot, což zajistilo optimální podmínky pro dozrávání.

"Pinot Noir tvoří 57 % konečné směsi Krug Rosé 27th Edition, z toho je 10 % tradičně macerované červené Pinot Noir z parcel Aÿ a Mareuil-sur-Aÿ. Stejně jako každá edice Krug Rosé je i toto šampaňské mimořádně intenzivní, výrazné a elegantní.", říká Julie Cavil, sklepmistryně domu Krug.

 

Hrozny

Krug Rosé 27ème Édition je směs 38 vín z 9 různých ročníků, z nichž nejmladší je z roku 2015, zatímco nejstarší pochází z roku 2005. Jeho konečné složení je57 % Pinot Noir (z toho 10 % ve formě červeného vína), 23 % Chardonnay a 20 % Meunier, přičemž 55 % pochází z rezervních vín z rozsáhlé knihovny Krugu.

 

Vinifikace

Víno se rodí v průběhu prvního kvašení, které probíhá výhradně v malých dubových sudech, což zabezpečí neopakovatelnou osobitost a styl tohoto šampaňského.

 

Chuť

Jemná světle růžová barva tohto Rosé je na první pohled příslibem elegance. Ve vůni se objevuje aroma šípků, sušené šunky, moruše, červeného rybízu, pivoňky, pepře a růžového grapefruitu.Víno je v ústech plné ale hedvábné. V chuti zážitek dotváří jemná chuť medu, citrusů a sušeného ovoce s dlouhým závěrem, který umocňují jemné bublinky.

 

Párování k jídlu

Krug Rosé 27th Edition nečekaně nejlépe doprovází velmi pikantní pokrmy. Vychutnat si ho můžete k foie gras, jehněčímu, zvěřině, bílému masu nebo i ke kořeněným pokrmům, například z indické a marocké kuchyně. Krug Rosé se moc nedoporučuje k dezertům, pouze jen když nejsou moc sladké.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

krug_logo

Když Johann-Joseph Krug založil v roce 1843 firmu Krug na výrobu šampaňského, bylo jeho snem dát své jméno ničemu menšímu než výjimečnému šampaňskému.

Aby toho dosáhl, stanovil si několik pravidel, z nichž nejdůležitější bylo: nikdy nedělat kompromisy ohledně kvality.

O šest generací později by jistě schvaloval to, jak jeho potomci důsledně dodržují závazek dosahovat vynikající kvality. Krug je jedním z velice mála šampaňských, která produkují pouze prvotřídní směsi. Závazek pouze té nejvyšší kvality a jedinečné odborné znalosti Krug při výrobě šampaňského vysvětlují jeho celosvětové renomé.

Vína jsou vyráběna z pečlivě vybraných hroznů Chardonnay, Pinot noir, a Meunier. Krug je strážcem tradice oblasti Champagne, kde se vína stále fermentují v malých dubových soudcích, které jim dodávají výjimečnou jemnost.

Dalším charakteristickým znakem stylu Krug je, že vína jsou ponechána zrát nejméně 6 až 8 let, a tím vzniká odlišná komplexnost a schopnost graciézního zrání.

Rodinní příslušníci rodiny Krugových každoročně míchají různá vína, která o 6 až 8 let později budou mít vysokou kvalitu a styl jejich předků. Skutečně výjimečná léta jsou požehnané směsi výběrového vína.

Díky metodám, které zaručují výrobu a míchání pouze výjimečného šampaňského, díky vinici o rozloze 19 hektarů, díky kvalitě 56 hektarů vinic, z nichž firma kupuje cenné hrozny, a díky svým zásobám, které mají hodnotu 7leté produkce, není divu, že Krug je zárukou prvotřídních šampaňských.

Šampaňské Krug patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.