JEEPER Cuvée Premier Cru (0,75l) v dárkové krabičce

80 % Chardonnay, 18 % Pinot Noir a 2 % Meunier. Díky zrání vína v dubových sudech má šampaňské vůni pražených oříšků a teplých briošek, která se mísí se svěží vůní citrusů. Chuť je intenzivní a hluboká s tóny kandovaných citrusů, broskví a hrušek. Po chvíli se ke koncertu přidávají pečená jablka, křídovost z terroiru, prežené mandle a čerstvé croissanty.


  • Na skladě
2 190 Kč
Kategorie: Jeeper
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 80 % Chardonnay, 18 % Pinot Noir a 2 % Meunier

Hrozny pocházející z Permier Cru vinic v Ville-Dommange, Sacy, Ecueil, Jouy-lès-Reims a Vertus.

 

ZRÁNÍ

První kvašení 50 % Chardonnay probíhá v menších dubových sudech. Následně šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 6 g/l

 

CHUŤ

Šampaňské má zlatou barvu s jemnými bublinkami tvořícími krémovou pěnu na povrchu. Díky zrání vína v dubových sudech má šampaňské vůni pražených oříšků a teplých briošek, která se mísí se svěží vůní citrusů. Chuť je intenzivní a hluboká s tóny kandovaných citrusů, broskví a hrušek. Po chvíli se ke koncertu přidávají pečená jablka, křídovost z terroiru, prežené mandle a čerstvé croissanty. Jedná se o krásně svěží šampaňské se krémovým závěrem.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Vychutnejte si tento Brut dobře vychlazený jako aperitiv. Ale bude krásně ladit i s rybími tataráčky, humrem s kokosovým krémem či se  sivenem ve smetanové omáčce. Netradiční spojení, které stojí za vyzkoušení, je s ořechovým koláčem.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Bývalý majitel pojmenoval svou značku Champagne Jeeper na počest džípu Willys, který získal od americké armády na konci druhé světové války a který mu umožňoval v klidu objíždět vinice.

Vinařství se nachází v obci Faverolles et Coëmy nedaleko Remeše na severozápadě regionu Champagne a zaměstnává přibližně 45 lidí. Vína Champagne Jeeper jsou distribuována po celé Francii i v zahraničí a mají své pobočky také ve Spojených státech a v Japonsku.

Vinice

Jeeper vlastní více než padesát hektarů vinic na nejlepších pozemcích (v Montagne de Reims, Côte des Blancs, údolí Marne, údolí Ardres) v historicky proslulých obcích, jako jsou Ambonnay, Cramant, Bouzy, Oger, Vincelles, Trélou sur Marne, Ville-Dommange, Savigny sur Ardres, což jim dává dokonalé pokrytí celého regionu Champagne.