Novinka Organic

JEEPER Cuvée Extra Brut Naturelle (0,75l)

  • 1 z 2

60 % Chardonnay a 40 % Pinot Noir. Vůně nese elegantní tóny bílého ovoce, kandovaných citrusů, jablek a křupavých toastů. Chuť je extrémně jemná a snoubí v sobě výraznou mineralitu a komplexnost aromat jako jsou briošky, pečená jablka, křída a citrusy. Jedná se o velice čisté šampaňské, které se zaměřuje na kvalitu zpracování.


  • Na skladě
1 850 Kč
Kategorie: Jeeper
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Extra Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 60 % Chardonnay a 40 % Pinot Noir

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 0 g/l, zbytkový cukr: 3 g/l

 

CHUŤ

Šampaňské má krásně hlubokou zlatou barvu. Vůně nese elegantní tóny bílého ovoce, kandovaných citrusů, jablek a křupavých toastů. Chuť je extrémně jemná a snoubí v sobě výraznou mineralitu a komplexnost aromat jako jsou briošky, pečená jablka, křída a citrusy. Jedná se o velice čisté šampaňské, které se zaměřuje na kvalitu zpracování.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Tento Extra Brut je skvělým jako aperitiv, ale výborně se snoubí s krémovou chřestovou polévkou, grilovaným mořským vlkem, kuřecímu prsu ve smetanové omáčce, tataráčku z mořského okouna či mušlí svatého Jakuba.

Ideální teplota podávání je 9 - 11°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Bývalý majitel pojmenoval svou značku Champagne Jeeper na počest džípu Willys, který získal od americké armády na konci druhé světové války a který mu umožňoval v klidu objíždět vinice.

Vinařství se nachází v obci Faverolles et Coëmy nedaleko Remeše na severozápadě regionu Champagne a zaměstnává přibližně 45 lidí. Vína Champagne Jeeper jsou distribuována po celé Francii i v zahraničí a mají své pobočky také ve Spojených státech a v Japonsku.

Vinice

Jeeper vlastní více než padesát hektarů vinic na nejlepších pozemcích (v Montagne de Reims, Côte des Blancs, údolí Marne, údolí Ardres) v historicky proslulých obcích, jako jsou Ambonnay, Cramant, Bouzy, Oger, Vincelles, Trélou sur Marne, Ville-Dommange, Savigny sur Ardres, což jim dává dokonalé pokrytí celého regionu Champagne.