J.M. GREMILLET Brut BLANC de BLANCS (0,75l)

100% Chardonnay. Vůně nabízí kytici rozkvetlých růží, zimolezu, pivoňky a šípkové růže se stopami citrusu. Po protočení sklenky se uvolní stopy pečeného toastu, karamelu a kandovaného ovoce. V chuti se promítá stejný květinový a ovocný koncert jako ve vůni. Závěr je dlouhý a aromatický.


  • Na skladě
895 Kč
Kategorie: J.M. Gremillet
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Rezervní vína tvoří až 20 % směsi.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 9 g/l

 

CHUŤ

Zlatavá barva s jemnými zelenými odlesky a pravidelnými, pomalými bublinkami. Vůně nabízí kytici rozkvetlých růží, zimolezu, pivoňky a šípkové růže se stopami citrusu. Po protočení sklenky se uvolní stopy pečeného toastu, karamelu a kandovaného ovoce. V chuti se promítá stejný květinový a ovocný koncert jako ve vůni. Závěr je dlouhý a aromatický.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Čistota palety chutí tohoto Blanc de Blancs z něj dělá výjimečný aperitiv. Je ideální v kombinaci s rybami a mořskými plody od tataráčku ze sivena, přes krevety až po mořského okouna v soli.

Doporučená teplota při podávání: 8° - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

gremilletl_logo

Rodina Gremillet se věnovala vinařství již od 18. století. V roce 1979 vytvořili vlastní Champagne. Vinice, ze kterých se vyrábí šampaňské Gremillet rostou na prudkých, sluncem zalitých svazích. Majetek Gremillet se nachází na 35 ha v malé vesnici 45 kilometrů od Troyes, historického hlavního města Champagne, 180 kilometrů jižně od Paříže.

Dnes se šampaňské prodává ve více než šedesáti zemích a podává se ve více než padesáti velvyslanectvích a konzulátech při různých příležitostech po celém světě.

Druhou generaci rodiny tvoří Jean Christophe a Anne Gremillet, ke kterým se nyní připojili manželé Karine a Stéphane. Všichni jsou nesmírně hrdí na to, čeho dosáhli a společně se snaží pokračovat v úspěchu podniku Gremillet.

Silné stránky společnosti Gremillet spočívají v konzistentní kvalitě šampaňského. Dalším úspěchem  jsou přední místa v ochutnávkách naslepo při nejprestižnějších vinařských soutěžích. Balení Champagne Gremillet jsou snadno rozeznatelné od jiných konkurenčních produktů se silnou identitou.