J.Charpentier Blanc de Blancs Brut (0,75l)

Šampaňské 100% z odrůdy Chardonnay. Hrozny pochází z vinic Le Breuil, Châtillon sur Marne a Verneuil. Světle zlatá barva se zelenými. Delikátní a elegantní ovocná vůně s jemnými květinovými tóny (bílé květy a čerstvé lískové oříšky). Perfektní harmonie čerstvých a jemných chutí. Hodí se jako aperiv, ale i krásně doprovodí i štiku, nebo ústřice.


  • Na skladě
895 Kč
Kategorie: J.Charpentier
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Zemì pùvodu: Francie
 

Odrůda hroznů: 100% Chardonnay. Crus: Le Breuil, Verneuil, Chatillon sur Marne. Výroba vína: Nejdříve probíhá alkoholové kvašení v termoregulačních tancích, následně probíhá malolaktické kvašení a poté míšení s víny typu Reserva, která jsou uložena v tancích při kontrolované teplotě. Zrání: Směs dvou nebo tří ročníků, které zrají 24 měsíců ve sklepech.

Koncentrace: 9 g / l.

Poznámky k degustaci:

•Vzhled: jasná zlatá barva, živá, zářivá, se zelenými odlesky.
•Aroma: ovocné, květinové, jemné a elegantní (bílé květy a čerstvé lískové ořechy).
•Chuť: perfektní harmonie s jemnou čerstvou vůní. Gastronomie: Toto šumivé víno je výborné jako aperitiv, skvěle se hodí ke štice s bílou máslovou omáčkou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Značka J. Charpentier vzniká v roce 1974 ve vesnici Villers sous Chatillon, ale její začátky sahají až do roku 1874. Od té doby je vinařské know-how předáváno v rodině z generace na generaci.

"Milujeme matku přírodu. A proto volíme manuální práci a minimální zásahy; orba se stala součástí našeho každodenního života. Právě díky tomuto přístupu máme certifikaci HVE Level 3 (High Environmental Value)" říká Marie-Pierre Charpentier.

Vinice domu se nacházejí především ve Vallée de la Marne a Montagne de Reims. Rozprostírají se na mnoha crus, jako jsou Villers sous Chatillon, Avenay, Val d'Or, Binson-Orquigny, Reuil, Boursault, Chatillon sur Marne, Ludes, Mareuil le Port, Oeuilly, Chavot Courcourt, Reuil, Verneuil, Festigny, Neuville Seine... Přes tucet měst a přes šedesát parcel... což je spousta terroirů, které dávají krásné aromatické bohatství.