J.Charpentier Blanc de Blancs Brut (0,75l)

100 % Chardonnay. Elegantní vůně nabídne zprvu jemné tóny bílých květů, které se po chvíli promění v ovocnou vůni zeleného jablka, citrónu a broskve doplněnou o čerstvé lískové oříšky. Chuť je čistá, svěží a minerální. Cítit jsou čerstvé briošky, mandle, limetková kůra a jablka, které doplňuje jemná slanost. Plný, ale stále svěží závěr.


  • Na skladě
895 Kč
Kategorie: J.Charpentier
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Hrozny pochází z vinic v Le Breuil, Verneuil a Chatillon sur Marne.

 

zrání

U vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Následně šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 6 g/l

 

CHUŤ

Živá zlatá barva se zelenými odlesky ve které tančí jemné bublinky. Elegantní vůně nabídne zprvu jemné tóny bílých květů, které se po chvíli promění v ovocnou vůni zeleného jablka, citrónu a broskve doplněnou o čerstvé lískové oříšky. Chuť je čistá, svěží a minerální. Cítit jsou čerstvé briošky, mandle, limetková kůra a jablka, které doplňuje jemná slanost. Plný, ale stále svěží závěr.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Jemná chuť a komplexnost Blanc de Blancs se skvěle hodí k pokrmům z pečené drůbeže, carpacciu z mořských plodů nebo mušlí, sashimi a grilovanému mořskému okounovi.

Ideální teplota podávání je mezi 8 a 10 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Značka J. Charpentier vzniká v roce 1974 ve vesnici Villers sous Chatillon, ale její začátky sahají až do roku 1874. Od té doby je vinařské know-how předáváno v rodině z generace na generaci.

"Milujeme matku přírodu. A proto volíme manuální práci a minimální zásahy; orba se stala součástí našeho každodenního života. Právě díky tomuto přístupu máme certifikaci HVE Level 3 (High Environmental Value)" říká Marie-Pierre Charpentier.

Vinice domu se nacházejí především ve Vallée de la Marne a Montagne de Reims. Rozprostírají se na mnoha crus, jako jsou Villers sous Chatillon, Avenay, Val d'Or, Binson-Orquigny, Reuil, Boursault, Chatillon sur Marne, Ludes, Mareuil le Port, Oeuilly, Chavot Courcourt, Reuil, Verneuil, Festigny, Neuville Seine... Přes tucet měst a přes šedesát parcel... což je spousta terroirů, které dávají krásné aromatické bohatství.