Delamotte Blanc de Blancs (0,75l) v dárkové krabičce

Tento Blanc de Blancs zprvu nabízí čisté tóny ovoce jako je zelené jablko, citron, grepfruitová kůra a bílá broskev. Ty jsou následně doplněny o aroma máslové briošky, zázvoru, badyánu a pražených mandlí. To vše se odehrává na pozadí lehce kouřové, křemičité minerality. Tento Brut nabízí krásný balanc mezi vyzrálou máslovostí a svěží mineralitou.


  • Na skladě
1 850 Kč
Kategorie: Delamotte
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Chardonnay pochází z Grand Cru vinic v Le Mesnil-sur-Oger.

 

Zrání

Šampaňské zraje 5 let ve sklepě na kvasinkách, což mu umožňuje rozvinout svou komplexitu.

 

Chuť

Šampaňské žluté až zlatavé barvy s jemnými bublinkami. Tento Blanc de Blancs zprvu nabízí čisté tóny ovoce jako je zelené jablko, citron, grepfruitová kůra a bílá broskev. Ty jsou následně doplněny o aroma máslové briošky, zázvoru, badyánu a pražených mandlí. To vše se odehrává na pozadí lehce kouřové, křemičité minerality. Tento Brut nabízí krásný balanc mezi vyzrálou máslovostí a svěží mineralitou.

 

Párování k jídlu

Velmi příjemný aperitiv, ideální v kombinaci s mořskými plody od tataráčku ze sivena, přes krevety až po mořského okouna v soli.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

delamotte_logo

Delamotte je sesterský dům legendárního Salonu, druhé super-premium Blanc de Blancs z jedné vinice o velikosti 1 ha v Le Mesnil, plus hrozny pocházející z dvaceti jiných Grand Cru vinic v oblasti.

Delamotte je malý dům, který produkuje pouze kvalitní sekty, s celkovou produkcí zhruba 50 000 lahví ročně. Salon, samozřejmě, je jen jedno víno, Blanc de Blancs je, a pouze v těch nejlepších letech. Oba domy jsou součástí Laurent-Perrier skupiny.