Novinka

De Venoge Blanc de Noirs (0,75l)

V roce 1988 byl de Venoge prvním velkým šampaňským domem, který prodával Blanc de Noirs, šampaňské vyrobené výhradně z modrých hroznů. Ve vůni tohoto Blanc de Noirs se mísí citrón, černý rybíz a anýz. Bohaté, silné ale stále svěží. V chuti je cítit brioška, hruška, lékořice a ořechy. Dlouhá a bohatá dochuť.


  • Na skladě
1 790 Kč
Kategorie: De Venoge
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

V roce 1988 byl de Venoge prvním velkým šampaňským domem, který prodával Blanc de Noirs, šampaňské vyrobené výhradně z modrých hroznů.

 

Hrozny

Odrůdy: 80 % Pinot Noir a 20 % Meunier

Pinot Noir pochází především z oblasti Montaigne de Reims a Meunier z oblastiVallée de la Marne.

 

Zrání

Tento Brut zraje minimálně 4 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l

 

Chuť

Ve vůni tohoto Blanc de Noirs se mísí citrón, černý rybíz a anýz. Bohaté, silné ale stále svěží. V chuti je cítit brioška, hruška, lékořice a ořechy. Dlouhá a bohatá dochuť.

 

Párování k jídlu

Toto šampaňské je přirozeně elegantní a bude mimo jiné ideální i jako aperitiv. Jeho plný potenciál odhalí především s masové pokrmy jako třeba dušená telecí svíčková nebo steak Rossini s lesními houbami.

Ideální teplota pro servírování je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

de-Venoge-logo-2048x1024-2

Champagne de Venoge založil v roce 1837 Henri-Marc de Venoge. Ve dvacátých letech 20. století to byla spolu s Moët & Chandon největší vinařská firma v Champagne. Henri-Marc byl prvním, kdo začal své etikety ilustrovat, což bylo v Champagne něco zcela nového. Navrhl ilustrované etikety nejen pro de Venoge, ale i pro Moët a další značky. První etiketa byla oválná se jménem společnosti a dvěma nakreslenými láhvemi. Prestižním cuvée domu Champagne de Venoge je cuvée Louis XV.

V současnosti produkuje de Venoge cca jeden milion lahví.