Drappier Cuvée Charles de Gaulle Brut (0,75l)

80% Pinot Noir a 20% Chardonnay. Ve vůni jsou cítit vlmi jemné tóny citrusových plodů, jablek, mandlí nebo třeba muškátového oříšku. V chuti se Charles de Gaulle Cuvée vyznačuje pozoruhodnou komplexností, vzdušnou pěnou a lehkými tóny kandovaného ovoce a briošek.


  • Na skladě
1 590 Kč
Kategorie: Drappier
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Jméno

Šampaňské nese jméno francouzského generála Charlese de Gaulla a pozdějšího prezidenta, který si v 60. letech oblíbil vinařství Drappier a toto víno nakupoval.

 

Hrozny

Odrůdy: 80 % Pinot Noir a 20 % Chardonnay

 

Zrání

Část hroznů kvasí v dubových sudech. Následně šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l.

 

Chuť

Sytá zlatá barva s jemnými řetízky bublinek kreslícími pravidelné kroužky na hladině. Ve vůni jsou cítit vlmi jemné tóny citrusových plodů, jablek, mandlí nebo třeba muškátového oříšku. V chuti se Charles de Gaulle Cuvée vyznačuje pozoruhodnou komplexností, vzdušnou pěnou a lehkými tóny kandovaného ovoce a briošek.

 

Párování k jídlu

Ideální jako aperitiv, ale perfektně doprovodí kachní konfit či foie gras, míchaný zelený salát s perličkou, či sýr jako je Brie de Meaux.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

drappier_logo

Ve 12. století okupovali dnešní sídlo Drappier cisterciánští mniši z Clairvaux, a sám sv. Bernard se podílel na vybudování nádherně klenutých sklepů, které slouží dodnes. Důležitým milníkem se stal rok 1808, kdy se Loius Drappier usadil ve vesničce Urville (Cote des Bars) a začal kultivovat a rozvíjet místní vinice, které mají k dnešnímu dni rozlohu 40 ha - neobsahují však 17 ha, které jsou smluvně zajištěny v Montagne de Reims a v Côte des Blancs. Roku 1870 byly vyhloubeny další ohromné sklepy do křídovitého podloží v Remeši, kde dnes zraje nejlepší cuvée domu.

Od počátku 21. století vedou společně společnost André a jeho syn Michel jako 8. vinařská generace s vidinou, že v započaté historii bude v budoucnu pokračovat jeden ze tří malých Drappiérů.

Zvláštností a ojedinělostí je produkce lahví s velkým objemem až do velikosti Melchizedec (30 litrů). Jako jeden z mála domů nechává Drappier víno kvasit v samotných velkých lahvích.

Neméně zajímavé je Cuvée Charles de Gaulle, které je původně připravované na počest této osoby, která si šampaňská Drappier velmi oblíbila. De Gaulle je prý nechával servírovat i při oficiálních příležitostech v Elysejském paláci, byť dle protokolu se mělo podávat víno jiné.