Drappier Carte d’Or Brut Mathusalem (6l) v dřevěné krabici

  • 1 z 2

75 % Pinot Noir, 15 % Chardonnay a 10 % Meunier. Vůni dominuje aroma bílých broskví a kdoule s pikantními dozvuky. Chuť je svěží, šťavnatá a krémová s tóny jablek, pražených mandlí, rybízu, čerstvých toastů a kyselinkou v pozadí. Závěr je kulatý a krémový.


  • Na skladě
14 847 Kč
Kategorie: Drappier
Velikost lahve: 6l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: Neročníkové
Barva / Typ: Bílé
 

HROZNY

Odrůdy: 75 % Pinot Noir, 15 % Chardonnay a 10 % Meunier

Obsahuje zhruba 40 % rezervních vín.

 

ZRÁNÍ

První kvašení asi 5 % hroznů probíhá v dubových sudech. Následně šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l
Dosážní likér zraje okolo 20 let, což umožňuje nižší dosáž.

 

Mathusalem

Drappier je specialitsta na velkoformátové lahve. Jako jeden z mála domů nechává Drappier víno kvasit právě v samotných velkých lahvích (namísto magnumů). Proto je Carte d'Or jedinečnou příležitostí, jak ochutnat pravý Mathusalem.

CHUŤ

Žluto-zlatá barva s jemnými řetízky vytrvalých bublinek. Vůni dominuje aroma bílých broskví a kdoule s pikantními dozvuky. Chuť je svěží, šťavnatá a krémová s tóny jablek, pražených mandlí, rybízu, čerstvých toastů a kyselinkou v pozadí. Závěr je kulatý a krémový.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto šampaňské je perfektní jako aperitiv nebo v kombinaci se syrovými rybami (sushi, sashimi, tatarák z tuňáka) či měkkými sýry jako je Chaource či Brie.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

drappier_logo

Ve 12. století okupovali dnešní sídlo Drappier cisterciánští mniši z Clairvaux, a sám sv. Bernard se podílel na vybudování nádherně klenutých sklepů, které slouží dodnes. Důležitým milníkem se stal rok 1808, kdy se Loius Drappier usadil ve vesničce Urville (Cote des Bars) a začal kultivovat a rozvíjet místní vinice, které mají k dnešnímu dni rozlohu 40 ha - neobsahují však 17 ha, které jsou smluvně zajištěny v Montagne de Reims a v Côte des Blancs. Roku 1870 byly vyhloubeny další ohromné sklepy do křídovitého podloží v Remeši, kde dnes zraje nejlepší cuvée domu.

Od počátku 21. století vedou společně společnost André a jeho syn Michel jako 8. vinařská generace s vidinou, že v započaté historii bude v budoucnu pokračovat jeden ze tří malých Drappiérů.

Zvláštností a ojedinělostí je produkce lahví s velkým objemem až do velikosti Melchizedec (30 litrů). Jako jeden z mála domů nechává Drappier víno kvasit v samotných velkých lahvích.

Neméně zajímavé je Cuvée Charles de Gaulle, které je původně připravované na počest této osoby, která si šampaňská Drappier velmi oblíbila. De Gaulle je prý nechával servírovat i při oficiálních příležitostech v Elysejském paláci, byť dle protokolu se mělo podávat víno jiné.