Billecart-Salmon Blanc de Blanc (0,75l) v dárkové krabičce

Víno je vyrobeno výhradně z hroznů odrůdy Chardonnay pocházejících z vinic Grands Crus v Côtes des Blancs. Šampaňské nabízí čistou intenzivní vůni suchého ovoce, mandlí a čerstvých lískových oříšků mísící se s vůní bílého masitého ovoce. Krémový pocit z bublinek se snoubí s máslovou brioškou a minerálními vůněmi. Má vytrvalý závěr se svěží a elegantní sladkostí.


  • Na skladě
2 190 Kč
Kategorie: Billecart-Salmon
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Víno je vyrobeno výhradně z hroznů odrůdy Chardonnay pocházejících z vinic Grands Crus v Côtes des Blancs. Scelením dvou ročníků z vinic v Le Mesnil-sur-Oger vzniká víno s mimořádným odrůdovým výrazem typickým pro zdejší Chardonnay. 33 % až 40 % tvoří rezervní vína.

Dosáž: 8 g/l

 

Zrání

Víno zraje 5 až 6 let ve sklepích na kvasinkách.

Chuť

Jemná pěna s bohatými bublinkami elegantně doprovází odlesky zlatavé barvy. Šampaňské nabízí čistou intenzivní vůni suchého ovoce, mandlí a čerstvých lískových oříšků mísící se s vůní bílého masitého ovoce. Krémový pocit z bublinek se snoubí s máslovou brioškou a minerálními vůněmi. Má vytrvalý závěr se svěží a elegantní sladkostí.

 

Párování k jídlu

Hodí se nejen ke kaviáru, ale i ke grilovaným rybám nebo rybám pečeným v soli.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

bs_logo

Nicolas-François Billecart založil tuto rodinnou firmu již v roce 1818. Název vznikl kombinací jeho jména a dívčího jména jeho manželky Elisabeth Salmon.

Špičková kvalita byla mottem rodiny Billecart-Salmon z Mareuil-sur-Ay již od samotného počátku. Dokladem toho je i velmi ranný zájem ze strany tehdy začínajících obchodníků s vínem ve Spojených Státech Amerických, ze strany ruské aristokracie, a později v druhé polovině devatenáctého století i mnoha prestižních evropských dvorů. Od založení se vedení a tradice podniku dědí z otce na syna.

Stávající management je sedmou generací rodu a zaručuje pokračování tradic jeho předků.V roce 1992 převzal správu François Rolland-Billecart od otce Jeana Rollanda-Billecarta a řídí podnik dodnes. Billecart-Salmon je jedním z mála domů v Champagne, které dodnes řídí rod jeho zakladatelů. Je to zárukou přetrvávající kvality a autenticity jejich šampaňských vín, která jsou ceněna mnoha aristokraty a rovněž prestižními restauracemi po celém světě. Billecart-Salmon nakupuje hrozny z 35 Crus Champagne od svých stálých dodavatelů, z nichž mnozí dodávají domu hrozny již přes 200 let. Chardonnay a Pinot Noir pochází výhradně z vinic Premiers a Grands Crus.