Novinka

André Chemin Stone Cold '18 (0,75l)

67 % Pinot Noir a 33 % Chardonnay z roku 2018. V opojné a šťavnaté vůni vynikají tóny pečeného toastu, které dodává Chardonnay. Víno je temperamentní, energické a moderní. Pečené vůně se objevují i na patře a navazuje na ně i nazrálá chuť.


  • Na skladě
1 095 Kč
Kategorie: Andre Chemin
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Extra Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2018
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Ročník

Rok 2018 v Champagni byl podle všeho vynikající. Extrémně vlhká zima zajistila, že půdu dobře zásobenou vodou. Z toho půda těžila celé dlouhé a horké léto. Navzdory několika bouřkám s krupobitím byla výsledná úroda velká a bohatá. Hrozny byly zdravé, bohaté na cukr a chuť, a to u všech tří odrůd.

 

Hrozny

Odrůdy: 67 % Pinot Noir a 33 % Chardonnay

 

Zrání

U části vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení).

Dosáž: 3 g/l

 

Chuť

Jasná žlutá barva je protkaná zlatými odlesky a jemnými bublinkami. V opojné a šťavnaté vůni vynikají tóny pečeného toastu, které dodává Chardonnay. Víno je temperamentní, energické a moderní. Pečené vůně se objevují i na patře a navazuje na ně i chuť šampaňského, která je komplexní a nazrálá. Víno je čisté s jemným dotekem pralinek a minerality.

 

Párování k jídlu

Toto šampaňské se dá pít jako aperitiv, k jídlu, ale klidně i celý den. Bude hezky ladit například k parmazánovému rizotu, toastům s kaviárem, ale i filetu z halibuta s bylinkovou krustou.

Ideální teplota podávání je 10 - 12 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

andrechemin_logo ac-logo-new

Champagne André Chemin je rodinné vinařství založené v roce 1948 a sídlící v malé vesničce jménem Sacy, v oblasti Petite Montagne de Reims. Jejich roční produkce dosahuje 55.000 lahví šampaňského, převážně z Pinot Noir s malým dotekem Chardonnay. Eva (rodilá Pražačka) a Sebastian jsou třetí generací vyrábějící s láskou šampaňské pod jménem André Chemin (dědeček Sebastiana), na vinicích certifikovaných HVE (Haute Valeur Environnementale) a Viticulture Durable, čímž dokazují jejich angažovanost v ochraně naší planety.