Demoiselle Parisienne Brut 2015 (0,75l)

Toto vynikající šampaňské je skutečným odrazem pařížského způsobu života - rafinovaného, elegantního a plného radosti ze života. Vůně je zprvu jemná a velmi květinová s tóny citronové trávy. Po chvíli přechází do tónů bílých květin s akcenty máslové briošky. V chuti je víno velmi elegantní a živé se slavnostní ovocností. Na patře je příjemné a krásně vyvážené, svěží závěr doplňuje sametově hebká textura.


  • Na skladě
1 395 Kč
Kategorie: Demoiselle Vranken
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2015
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Toto vynikající šampaňské je skutečným odrazem pařížského způsobu života - rafinovaného, elegantního a plného radosti ze života.

 

Ročník

Rok 2015 se vyznačoval extrémními výkyvy počasí: mírná, deštivá zima ustoupila kontrastnímu jaru s obdobím mrazů, po němž následovala intenzivní vedra a bouřlivé léto. Chladné a suché září umožnilo hroznům dokonale dozrát. Především modré hrozny ukázaly pozoruhodnou zralost s výraznou ovocnou vůní a plným tělnatým dozvukem. 

 

Hrozny

Odrůdy: Chardonnay, Pinot Noir a Meunier

Většina hroznů Chardonnay pochází z Grand Cru vinic.

 

Chuť

Jiskřivá světle žlutá barva je protkaná zelenými odlesky. Bublinky jsou jemné, pravidelné a vytrvalé tvořící krémovou pěnu na povrchu. Vůně je zprvu jemná a velmi květinová s tóny citronové trávy. Po chvíli přechází do tónů bílých květin s akcenty máslové briošky. V chuti je víno velmi elegantní a živé se slavnostní ovocností. Na patře je příjemné a krásně vyvážené, svěží závěr doplňuje sametově hebká textura.

 

Párování k jídlu

Toto ročníkové šampaňské se skvěle hodí k předkrmům a jednohubkám. Ale chybu rozhodně neuděláte ani při párování k ústřicím či carpacciu z mušlí svatého Jakuba.

Doporučená teplota servírování je 8-10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne Vranken je renomovaný výrobce s dlouholetou tradicí. Vinařství bylo založeno v roce 1976 ve městě Reims.

Vranken produkuje širokou škálu šampaňských, včetně blanc de blanc, brut, rosé a používá pouze ty nejlepší hrozny z vlastních vinic, které se nacházení v regionu Champagne.

Champagne Vranken se také angažuje v oblasti udržitelnosti a ochraně životního prostřední. Vinařství používá výhradně hrozny z vlastních vinic, což zajišťuje kontrolu nad celým procesem výroby a minimalizaci dopadu na životní prostředí. Další investicí jsou technologie umožňující obnovu půdy, vody a minimalizace nebo úplné odbourání chemických hnojiv a pesticidů.