JEEPER Cuvée in Love (0,75L) v dárkové krabičce

60 % Chardonnay, 25 % Pinot Noir a 15 % Meunier. Vůni dominuje aroma hrušek, pečených jablek a citrónu, která se mísí s opečeným toastem s medem. Chuť je lehká, smetanová a elegantní s ovocnými i minerálními tóny. Jedná se o krásně svěží šampaňské s krémovým závěrem.


  • Na skladě
1 190 Kč
Kategorie: Jeeper
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 60 % Chardonnay, 25 % Pinot Noir a 15 % Meunier

 

ZRÁNÍ

První kvašení 50 % Chardonnay probíhá v menších dubových sudech. Následně šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l

 

CHUŤ

Šampaňské má zlatou barvu s jemnými ale za to čipernými bublinkami. Vůni dominuje aroma hrušek, pečených jablek a citrónu, která se mísí s opečeným toastem s medem. Chuť je lehká, smetanová a elegantní s ovocnými i minerálními tóny. Jedná se o krásně svěží šampaňské s krémovým závěrem.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Vychutnejte si tento Brut dobře vychlazený jako aperitiv. Ale bude se krásně hodit i k lehkým předkrmům, jako jsou jednohubky z čerstvého ovoce, třešní a kandovaného zázvoru, paštikám, sýrovým profiterolkám či třeba permazánovým čipsům.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Bývalý majitel pojmenoval svou značku Champagne Jeeper na počest džípu Willys, který získal od americké armády na konci druhé světové války a který mu umožňoval v klidu objíždět vinice.

Vinařství se nachází v obci Faverolles et Coëmy nedaleko Remeše na severozápadě regionu Champagne a zaměstnává přibližně 45 lidí. Vína Champagne Jeeper jsou distribuována po celé Francii i v zahraničí a mají své pobočky také ve Spojených státech a v Japonsku.

Vinice

Jeeper vlastní více než padesát hektarů vinic na nejlepších pozemcích (v Montagne de Reims, Côte des Blancs, údolí Marne, údolí Ardres) v historicky proslulých obcích, jako jsou Ambonnay, Cramant, Bouzy, Oger, Vincelles, Trélou sur Marne, Ville-Dommange, Savigny sur Ardres, což jim dává dokonalé pokrytí celého regionu Champagne.