Michel Arnould Memoire de Vignes Grand Cru 2017 (0,75l)

100 % Pinot Noir ze starých vinic. Vůně je intenzivnější, zpočátku připomínající růžové pomelo nebo jablíčka Granny Smith, poté přechází do bohatých ovocných tónů jako jsou nektarinky, maliny či fialky. Provzdušnění umožní odhalit hloubku směsi s kořenitým charakterem pepře a mentolu. Chuť je plnější, bohatá, velmi dobře strukturované, ovocného charakteru.


  • Na skladě
1 850 Kč
Kategorie: Michel Arnould
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2017
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

ROČNÍK

Ročník 2017 pro šampaňské začal slibně, ale cestou se vyskytly různé potíže. Teplé a suché podmínky přetrvávaly od konce jara do začátku léta, což uspíšilo rašení poupat i kvetení. Srpen však přinesl deště, které zase vyvolaly propuknutí hniloby, konkrétně botrytidy. To znamenalo, že sklizeň musela být provedena rychle a pro některé producenty byla nejkratší v historii. Chardonnay bylo dobré a objevilo se také několik mimořádně dobrých odrůd Pinot Noir.

 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Pinot Noir (neboli Blanc de Noirs)

Hrozny pochází z vinic klasifikovaných jako Grand Cru: z vinice Coutures vysazené před 50 lety na svazích Mont Boeuf v Moulin de Verzenay, z vinice Potences nacházející se níže a nakonec Perthois u majáku Verzernay.

 

ZRÁNÍ

Dosáž: 8 g/l

 

CHUŤ

Jiskrná barva bílého zlata je protkaná velmi jemným perlením. Vůně je intenzivnější, zpočátku připomínající růžové pomelo nebo jablíčka Granny Smith, poté přechází do bohatých ovocných tónů jako jsou nektarinky, maliny či fialky. Provzdušnění umožní odhalit hloubku směsi s kořenitým charakterem pepře a mentolu. Chuť je plnější, bohatá, velmi dobře strukturované, ovocného charakteru. Velmi dlouhá, krásně minerální dochuť s přirozenou sladkostí a hladkou hutností.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Mezi pokrmy, které skvěle doprovodí toto ročníkové šampaňské, patří: terinka z foie gras či salát s restovanými foie gras, kuřecí supreme s houbovou omáčkou nebo kachní prso.

Ideální teplota podávání je 10 - 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Michel Arnould je vynikajícím pěstitelem ve Verzenay v oblasti Montagne de Reims. Specializuje se na odrůdu Pinot noir, která je vysazena na více než 80% z jeho 12 hektarů vinic, z nichž drtivá většina je klasifikována jako Grand Cru. A tak i jeho základní champagne je vyrobeno výhradně z Grand Cru poloh. Dnes v rodinné tradicipokračuje pátá generace rodiny Arnould.