Veuve Clicquot Yellow Label (0,75l) Dárkový set

Dárkový set obsahuje:

1x Veuve Clicquot Yellow Label - klasika domu Veuve Clicquot kombinující sílu, aromatickou intenzitu, svěžest & hedvábnost.

2x Veuve Clicquot sklenička Classic

1x Veuve Clicquot Bottle Stopper

to celé v luxusní oranžové krabičce vystlané saténem.


  • Na skladě
2 490 Kč
Kategorie: Veuve Clicquot
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

Dárkový set obsahuje:

1x Veuve Clicquot Yellow Label - klasika domu Veuve Clicquot kombinující sílu, aromatickou intenzitu, svěžest & hedvábnost.

2x Veuve Clicquot sklenička Classic

1x Veuve Clicquot Bottle Stopper

to celé v luxusní oranžové krabičce vystlané saténem.

 

Veuve Clicquot Yellow Label

Toto ikonické šampaňské jistě poskytne každé oslavě pocit stylu. Moët Impérial - poprvé vytvořený v roce 1869 - se vyznačuje svou jasnou ovocností, svůdnou chutí a elegantní zralostí.

„Existuje pouze jedna kvalita – ta nejvyšší.” - motto, které pohání šampaňský dům Veuve Clicquot od jeho počátku. A právě Yellow Label je pro něj ikonickým šampaňským. Kombinuje všechny čtyři rozměry, které styl Veuve Clicquot jasně definují: sílu, aromatickou intenzitu, svěžest & hedvábnost.

 

Hrozny

Převaha odrůdy Pinot Noir  dodává vínu strukturu, zatímco dotek Meunieru kupáž zakulacuje. Chardonnay přináší eleganci a vytříbenost, nezbytné pro dokonale vyvážené víno. Víno obsahuje 30-45 % rezervních vín a hrozny z 50 až 60 různých vinic.

Veuve Clicquot Yellow Label kloubí dva protikladné faktory – sílu a hedvábnost – a drží je v perfektní rovnováze s aromatickou intenzitou a spoustou svěžesti. Tato charakteristika z něj tvoří jak ideální aperitiv, tak perfektní šampaňské pro vychutnávání s jídlem. 

 

Chuť

Na první pohled zaujme zlatožlutá barva s pěnivým náhrdelníkem malých bublinek. V úvodu se objevuje bělomasé ovoce a rozinky, ke kterým se přidává vanilka, a nakonec brioška. Víno v sobě harmonicky mísí ovocitost (broskev, mirabelka, hruška), kterou mu dodává pečlivě zvolená kombinace odrůd, a hlubší toastové tóny, dané 3 letým zráním na kalech v lahvích.

 

Párování k jídlu

Dokonalé víno jako aperitiv. Ale hodí se krásně i k mořským plodům, rybímu tataráku či krevetám. Můžete ho servírovat se sýry např. parmezán, zralým tvrdým sýrům typu Comté... Nebo jednoduše samotné! 

 

Veuve Clicquot Bottle Stopper

Originální uzávěr láhve Veuve Clicquot Ponsardin, snadné použití, krásný design.

Stoppery jsou speciální špunty, které díky pružině a gumě dokáží opravdu pevně uzavřít lahev tak, aby se tam udržel tlak a nevnikal vzduch. A tím pádem jsou i schopné udržet bublinky tam, kde mají – v láhvi! Více o stopperech v článku zde.

 

Veuve Clicquot sklenička Classic

Klasické tulipánové skleničky na šampaňské a další bublinky. Jejich tvar umožní nejen krásně pozorovat řetízky bublinek stoupající vzhůru, ale i všem vůním se hezky rozvinout. Vy tak budete mít šanci si šampaňské vychutnat v jeho plné kráse.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

vcp_logo

V roce 1772 založil Philippe Clicquot podnik na výrobu vína se jménem Clicquot.

Jeho syn François, který rodinný podnik převzal, se v roce 1798 oženil s Barbe Nicole Ponsardin. Když François v roce 1805 zemřel, rozhodla se mladá vdova, jíž v té době bylo 27 let, pokračovat v odkazu svého manžela. Jako žena s vizí se stala „hnací silou“ proslulosti a úspěchu značky, která se v roce 1810 přejmenovala na Veuve Clicquot Ponsardin.

S neutuchající snahou prosazovat vynikající kvalitu a inovaci vymyslela v roce 1816 madam Clicquot „table de remuage“ (systém odstranění usazenin v láhvi) s cílem získat vyčeřené šampaňské bezkonkurenční kvality. Jako projev uznání její odvahy a rozhodnosti byla ve své době známa jako „Grand Dame of Champagne“.

Madame Clicquot postupně své dovednosti využila k rozvoji výjimečné vinařské oblasti o rozloze 515 hektarů v srdci nejlepších vinic kraje Champagne.

V dnešní době značka Veuve Clicquot i nadále ve Francii i v zahraničí zosobňuje hodnoty, kterých si Madame Clicquot cenila: modernost a odvaha spojená s důrazem na prvotřídní kvalitu a odborné znalosti.

Šampaňské Veuve Clicquot Ponsardin patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.