ROGER MANCEAUX Millésime 2016 Premier Cru (0,75l)

Tento Millésime 2016 odhaluje krásnou zlatavou barvu plnou lesku, doprovázenou přetrvávajícím provazcem bublin. Vůně je výrazná a komplexní, snoubí v sobě medové tóny, známky briošek spolu s ovocnými aromaty meruněk a sušených fíků. Chuť je plná a krémová, odhaluje eleganci a krásnou svěžest. Složení: 50% Pinot Noir Grand Cru z Mailly-Champagne a 50% Chardonnay 1er Cru z vinic Taissy. 


  • Na skladě
990 Kč
Kategorie: Roger Manceaux
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2016
Barva / Typ: Bílé
 

Tento Millésime 2016 odhaluje krásnou zlatavou barvu plnou lesku, doprovázenou přetrvávajícím provazcem bublin. Vůně je výrazná a komplexní, snoubí v sobě medové tóny, známky briošek spolu s ovocnými aromaty meruněk a sušených fíků. Chuť je plná a krémová, odhaluje eleganci a krásnou svěžest. Složení: 50% Pinot Noir Grand Cru z Mailly-Champagne a 50% Chardonnay 1er Cru z vinic Taissy. Stáří těchto vinic se pohybuje okolo 45 let. Jedná se tak šampaňské špičkové kvality, které se hodí pro výjimečné okamžiky. Jeho chuťové vlastnosti vyzývají, aby se stal bez váhání výjimečným aperitivem, či doprovázel chuť mušlí Saint-Jacques.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

rogermanceaux_logo

Šampaňský dům Roger Manceaux je

  • 5 generací milovníků vinic počínaje Edmondem, po něm René, pak Roger a teď Patrik a jeho děti.
  • 5 vesnic „Montagne de Reims“: Rilly la Montagne, Taissy, Trois-Puits a Villers-Allerand klasifikované jako Premier Cru a Mailly-Champagne klasifikované jako Grand Cru.
  • 3 odrůdy hroznů: také hlavně Pinot Noir Chardonnay a Pinot Meunier.
  • Respektování tradic a biologické rozmanitosti, integrované vinohradnické postupy. Od roku 2016 má Manceaux certifikaci vysoké ekologické hodnoty.
  • Odbornost předávaná z generace na generaci a inovace ve vinicích a také ve výrobě vína.