Moët & Chandon Rosé Impérial I LOVE YOU (0,75l) v dárkové krabičce

Limitovaná edice Moët & Chandon Imperial Brut Rosé

Nespoutané, zářivé a lákavé s výraznou ovocností a elegantní zralostí - tak lze popsat Moët Rosé Impérial. Toto svěží šampaňské vyjadřuje nádhernou, ovocně růžovou podobu stylu tohoto šampaňského domu.


  • Na skladě
1 250 Kč
Kategorie: Moët & Chandon
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

Limitovaná edice Moët & Chandon Imperial Brut Rosé

 

Nespoutané, zářivé a lákavé s výraznou ovocností a elegantní zralostí - tak lze popsat Moët Rosé Impérial. Toto svěží šampaňské vyjadřuje nádhernou, ovocně růžovou podobu stylu tohoto šampaňského domu. Ti, kteří preferují šampaňská s intenzivními příchutěmi, ocení toto živé a šťavnaté Rosé převážně vyrobené z odrůdy Pinot Noir.

 

Hrozny

Odrůdy: 40-50 % Pinot Noir, 10-20 % Chardonnay a 30-40 % Meunier

Intenzita v této směsi pochází z odrůdy Pinot Noir (40-50 %, z toho 10 % je v podobě tichého červeného vína), zaoblenost z odrůdy Meunier (30-40 %) a eleganci dostává víno z Chardonnay (10-20 %). Intenzitu, jemnost a konzistenci šampaňského Moët Impérial Rosé dotváří v závislosti na ročníku 20 až 30 % rezervních vín.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách. Po odkalení ještě minimálně 3 měsíce odpočívá.

Dosáž: 7 g/l

 

Chuť

Ve skleničce šampaňské ukáže svou zářivou růžovou barvu s jantarovými odlesky a nabídne okouzlující intenzivní vůni červeného ovoce (lesní jahody, třešně) se zajímavým nádechem růží a pepře. Chuť je jemná a bohatá s přetrvávající svěžestí. Šťavnatá a vytrvalá intenzita jahod, malin a červeného rybízu exploduje na patře. V zápětí ji doplňuje výrazné broskvové aroma. Závěr je strukturován svěžestí jemného pepřového a mátového tónu. Toto šampaňské je suché, s příchutěmi jahod, malin, angreštu, broskví a jemným tónem eukalyptu.

 

Párování k jídlu

Nejlépe toto růžové šampaňské doprovodí pokrmy se syrovým nebo rychle připravovaným masem či rybami. Ty v kombinaci s bylinkovými omáčkami, kde je například koriandr či bazalka, budou s vínem krásně ladit. Nebojte se servírovat klidně i sushi. I pečená zelenina nebo třeba ratatouille toto Rosé hezky doplní. Samozřejmě párování s červenými bobulovinami jako jsou jahody či maliny je klasika, ještě více totiž podtrhnou tyto tóny v šampaňském.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mch_logo

Historie Moët & Chandon znamená přes 250 let rodinné tradice. Je to příběh firmy, která si dovedností a vášní pro výrobu vína získala jedinečnou pověst a dnes má prestiž vedoucího výrobce šampaňského na celém světě. Vše začalo Claudie Moëtem, narozeným v roce 1683. Jako potomek staré rodiny usídlené v kraji Champagne, povýšené do šlechtického stavu Karlem VII. V roce 1446, založil kupec a obchodník Claude Moët v roce 1743 vlastní podnik. Ten později převzal jeho syn Claude-Louis-Nicolas (1719-1792), a ještě později vnuk a průkopník Jean-Rémy Moët (1758-1841). V době zuřících napoleonských válek Jean-Rémy cestoval po světě a otevřel první evropské trhy. A obchodní expanze rodinného podniku mohla začít.

Labyrint podzemních sklepů, vyhloubených do křídy, se rozrůstal souběžně s úspěchem firmy Moët & Chandon. V současné době to znamená 28 km sklepů na několika úrovních. Záhadná a pozoruhodná geometrie podněcuje fantazii návštěvníků, pomalu se procházejících chodbami. Vlhkost, pronikající z křídových zdí, opar vína a cinkání lahví pečlivě pokládaných do řad, se spojuje s ozvěnou hlasů a smyslem pro plynutí času. Všechno zde vystihuje přírodu v akci a neocenitelný přínos času.

Vinice jsou rozděleny do tří oblastí kolem Reims a Epernay: Montagne de Reims, Marne Valley a Côte des Blancs. Je tradicí používat tří různých vinných rév, z nichž každá specificky přispívá k výrobě harmonické směsi. Vinice Moët & Chandon se nacházejí na 800 hektarech půdy, což znamená, že firma Moët & Chandon je největším samostatným pěstitelem vína v Champagne, kde představuje jednu čtvrtinu celkové vinařské oblasti. Oblast pokrývá celou plochu tohoto jména s 13 ze 17 Grands Crus. To umožňuje firmě získávat vína z opravdu nejlepšího a nejširšího spektra vinic.

Šampaňské Moët & Chandon patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.