Akce Novinka

Moët & Chandon Impérial Brut (0,75l) v dárkové krabičce

Slyšíte to? To je symfonie vyvážené směsi tří odrůd vína v podobě Moët & Chandon Impérial Brut. 45 % Pinot Noir, 35 % Pinot Meunier a 20 % Chardonneay dávají dohromady harmonickou ovocnou chuť. Po téměř dvě desetiletí je toto nejoblíbenější šampaňské na světě také oficiálním šampaňským Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

  • 1 095 Kč 196 Kč –17 %
  • Na skladě
899 Kč
Kategorie: Moët & Chandon
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

Slyšíte to? To je symfonie vyvážené směsi tří odrůd vína v podobě Moët & Chandon Impérial Brut. 45 % Pinot Noir, 35 % Pinot Meunier a 20 % Chardonneay dávají dohromady harmonickou ovocnou chuť. Toto šampaňské vás osloví rozmanitou a přitom vyladěnou paletou chutí bělomasého ovoce doplněnou tóny citrusů a angreštu. Tak na co ještě čekat? Tento brut totiž navozuje pocity pohody!

 

Svět filmu za doprovodu Moët & Chandon

Moët & Chandon, šampaňský dům oslavující již více než 275 let, je uznáván za svou velkolepost a velkorysost v umění oslav známé jako „savoir-fête“. Od samého počátku existence Hollywoodu se stal filmovým šampaňským. Po téměř dvě desetiletí je toto nejoblíbenější šampaňské na světě také oficiálním šampaňským Zlatých glóbů a Cen americké filmové akademie. Moët & Chandon založil tradici červeného koberce ve světě kinematografie a nechybí při celosvětově významných filmových premiérách a mezinárodních filmových festivalech v Berlíně, Benátkách a San Sebastianu. V České republice je nerozlučně spjato s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary.

 

Toast for Cause

Oficiální šampaňské Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, Moët & Chandon, již tradičně přináší do festivalového života rituál hollywoodských hvězd: oblíbenou filantropickou iniciativu „Toast for a Cause“, tedy „Přípitek na dobrou věc“. Tato iniciativa, ztělesňující velkorysost šampaňského domu, poskytuje nejen hvězdám karlovarského festivalu platformu, aby mohly přispět na vybranou charitativní organizaci. Letos se Moët & Chandon spojil s Nadací Jakuba Voráčka, neziskovou organizací zaměřenou na podporu osob s roztroušenou sklerózou mozkomíšní. Tento rituál, který je spojen s filmovým světem a je znám například z udílení Zlatých glóbů v Los Angeles, zahájí tradičně na KVIFF samotný prezident festivalu Jiří Bartoška.

 

MoetxKVIFF_Blog5 

MoetxKVIFF_Blog6

 

Moët & Chandon Impérial Brut

Toto ikonické šampaňské jistě poskytne každé oslavě pocit stylu. Moët Impérial - poprvé vytvořený v roce 1869 - se vyznačuje svou jasnou ovocností, svůdnou chutí a elegantní zralostí.

 

Hrozny

Odrůdy: 30-40 % Pinot Noir, 20-30 % Chardonnay a 30-40 % Meunier

Moët Impérial je vytvářen v srdci Champagne z více než 100 vín (z nichž 20-30 % je rezervních), pečlivě vybraných pro zvýšení komplexity a stálosti šampaňského. Tato směs obsahuje 30-40 % odrůdy Pinot Noir, 30-40 % Meunier a 20-30 % Chardonnay - sklizené z největšího statku v regionu - které dodávají šampaňskému plnost, jemnost a eleganci.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách. Po odkalení ještě minimálně 3 měsíce odpočívá.

Dosáž: 7 g/l

 

Chuť

Ve skleničce zaujme elegantní světle zlatou barvou s jemnými bublinkami tvořícími pravidelné kroužky pěny na hladině. Poté vás okouzlí vůně čerstvých zelených jablek a citronových tónů, které ustupují bílým květům a kamenité mineralitě. Aromatický koncert zakončují noty pražených kešu ořechů, briošek a elegantní nádech vanilky. Bohatá chuť s tóny hrušek, bílých broskví a jablek je následována osvěžujícími bublinkami, které dodávají vínu sametovou texturu a odhalují citrusové ovoce a angrešt. Závěr je jemný a elegantní.

 

Párování k jídlu

Elegantní chuť Moët & Chandon Impérial obecně skvěle doplní kombinace ovoce a ryb. Dušený mořský okoun, či mořský vlk v soli s lehkou omáčkou či bylinkovou majonézou nebo kuře pečené s tymiánem jsou k tomuto šampaňskému ideálními společníky. Nebojte se ale i kombinace s čerstvým kozím sýrem na celozrnném chlebu nebo s dobrým sýrem Brie. Samozřejmě pokud chcete šampaňské podávat jako aperitiv, samo o sobě, tak chybu rozhodně neuděláte.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C

A oslava může začít!


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mch_logo

Historie Moët & Chandon znamená přes 250 let rodinné tradice. Je to příběh firmy, která si dovedností a vášní pro výrobu vína získala jedinečnou pověst a dnes má prestiž vedoucího výrobce šampaňského na celém světě. Vše začalo Claudie Moëtem, narozeným v roce 1683. Jako potomek staré rodiny usídlené v kraji Champagne, povýšené do šlechtického stavu Karlem VII. V roce 1446, založil kupec a obchodník Claude Moët v roce 1743 vlastní podnik. Ten později převzal jeho syn Claude-Louis-Nicolas (1719-1792), a ještě později vnuk a průkopník Jean-Rémy Moët (1758-1841). V době zuřících napoleonských válek Jean-Rémy cestoval po světě a otevřel první evropské trhy. A obchodní expanze rodinného podniku mohla začít.

Labyrint podzemních sklepů, vyhloubených do křídy, se rozrůstal souběžně s úspěchem firmy Moët & Chandon. V současné době to znamená 28 km sklepů na několika úrovních. Záhadná a pozoruhodná geometrie podněcuje fantazii návštěvníků, pomalu se procházejících chodbami. Vlhkost, pronikající z křídových zdí, opar vína a cinkání lahví pečlivě pokládaných do řad, se spojuje s ozvěnou hlasů a smyslem pro plynutí času. Všechno zde vystihuje přírodu v akci a neocenitelný přínos času.

Vinice jsou rozděleny do tří oblastí kolem Reims a Epernay: Montagne de Reims, Marne Valley a Côte des Blancs. Je tradicí používat tří různých vinných rév, z nichž každá specificky přispívá k výrobě harmonické směsi. Vinice Moët & Chandon se nacházejí na 800 hektarech půdy, což znamená, že firma Moët & Chandon je největším samostatným pěstitelem vína v Champagne, kde představuje jednu čtvrtinu celkové vinařské oblasti. Oblast pokrývá celou plochu tohoto jména s 13 ze 17 Grands Crus. To umožňuje firmě získávat vína z opravdu nejlepšího a nejširšího spektra vinic.

Šampaňské Moët & Chandon patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.