Moët & Chandon Grand Vintage 2015 (0,75l)

  • 1 z 4

Víno má velkorysou, plnou a nadýchanou strukturu jako květ bavlny. Květinové, anýzové a mentolové tóny mu dodávají lehkost a svěžest.

Odrůdy: Pinot noir 44 %, Chardonnay 32 %, Meunier 24 %

Doba zrání: 6 let

Zrání v lahvi po degorsáži: minimálně 6 měsíců

Dozáž: 5 g/l extra suché


  • Na skladě
1 830 Kč
Kategorie: Moët & Chandon
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2015
Barva / Typ: Bílé
 

Šampaňské víno Moët & Chandon Grand Vintage vypráví nezaměnitelný příběh daného roku. Pro jeho kupáž byla použita pouze vína z jedné sklizně, díky čemuž je každá edice naprosto originální, ale současně částí jednoho celku. Toto šampaňské je živou pamětí Moët & Chandon.

„Rok 2015 byl rokem uvědomění a probuzení, a to nejen na vinicích, ale i ve světě. Grand Vintage 2015 je šampaňské rozjímání – představuje začátek nového dne.“ - Sklepmistr Benoît Gouez

VYZRÁLÉNĚŽNÉOBJÍMAJÍCÍ

Víno má velkorysou, plnou a nadýchanou strukturu jako květ bavlny. Květinové, anýzové a mentolové tóny mu dodávají lehkost a svěžest.

Odrůdy: Pinot noir 44 %, Chardonnay 32 %, Meunier 24 %

Doba zrání: 6 let

Zrání v lahvi po degorsáži: minimálně 6 měsíců

Dozáž: 5 g/l extra suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mch_logo

Historie Moët & Chandon znamená přes 250 let rodinné tradice. Je to příběh firmy, která si dovedností a vášní pro výrobu vína získala jedinečnou pověst a dnes má prestiž vedoucího výrobce šampaňského na celém světě. Vše začalo Claudie Moëtem, narozeným v roce 1683. Jako potomek staré rodiny usídlené v kraji Champagne, povýšené do šlechtického stavu Karlem VII. V roce 1446, založil kupec a obchodník Claude Moët v roce 1743 vlastní podnik. Ten později převzal jeho syn Claude-Louis-Nicolas (1719-1792), a ještě později vnuk a průkopník Jean-Rémy Moët (1758-1841). V době zuřících napoleonských válek Jean-Rémy cestoval po světě a otevřel první evropské trhy. A obchodní expanze rodinného podniku mohla začít.

Labyrint podzemních sklepů, vyhloubených do křídy, se rozrůstal souběžně s úspěchem firmy Moët & Chandon. V současné době to znamená 28 km sklepů na několika úrovních. Záhadná a pozoruhodná geometrie podněcuje fantazii návštěvníků, pomalu se procházejících chodbami. Vlhkost, pronikající z křídových zdí, opar vína a cinkání lahví pečlivě pokládaných do řad, se spojuje s ozvěnou hlasů a smyslem pro plynutí času. Všechno zde vystihuje přírodu v akci a neocenitelný přínos času.

Vinice jsou rozděleny do tří oblastí kolem Reims a Epernay: Montagne de Reims, Marne Valley a Côte des Blancs. Je tradicí používat tří různých vinných rév, z nichž každá specificky přispívá k výrobě harmonické směsi. Vinice Moët & Chandon se nacházejí na 800 hektarech půdy, což znamená, že firma Moët & Chandon je největším samostatným pěstitelem vína v Champagne, kde představuje jednu čtvrtinu celkové vinařské oblasti. Oblast pokrývá celou plochu tohoto jména s 13 ze 17 Grands Crus. To umožňuje firmě získávat vína z opravdu nejlepšího a nejširšího spektra vinic.

Šampaňské Moët & Chandon patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.