MICHEL ARNOULD Réserve Grand Cru Brut (0,75l)

Brut Reserve Grand Cru získává sílu, vůni a strukturu z odrůdy Pinot Noir (70 %) a jemnost z odrůdy Chardonnay (30 %). Vůně se otevírá příjemnými tóny lesních jahod, lískových oříšků a kiwi s nádechem medu. Chuť je plnější, osvěžující a bohatá, s pěknou krémovou strukturou. Projevují se v ní vyzrálé a bohaté tóny červeného ovoce se závěrem po kandovaných citronech.


  • Na skladě
895 Kč
Kategorie: Michel Arnould
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 70 % Pinot Noir a 30 % Chardonnay

Hrozny pochází z Grand Cru vinic ve Verzenay, kde je průměrné stáří keřů kolem 35 let a nejstarší vinice byly vysazeny v roce 1950.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 9,5 g/l

 

CHUŤ

Ve sklenici láká k ochutnání světle slámová barva s velkorysým proudem jemných bublinek. Brut Reserve Grand Cru získává sílu, vůni a strukturu z odrůdy Pinot Noir a jemnost z odrůdy Chardonnay. Vůně se otevírá příjemnými tóny lesních jahod, lískových oříšků a kiwi s nádechem medu. Chuť je plnější, osvěžující a bohatá, s pěknou krémovou strukturou. Projevují se v ní vyzrálé a bohaté tóny červeného ovoce se závěrem po kandovaných citronech.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto šampaňské se hodí ke smaženým foie gras s fíkovým džemem a nasekanými lískovými oříšky nebo ke krémovým modrým sýrům, jako je Saint Agur.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Michel Arnould je vynikajícím pěstitelem ve Verzenay v oblasti Montagne de Reims. Specializuje se na odrůdu Pinot noir, která je vysazena na více než 80% z jeho 12 hektarů vinic, z nichž drtivá většina je klasifikována jako Grand Cru. A tak i jeho základní champagne je vyrobeno výhradně z Grand Cru poloh. Dnes v rodinné tradicipokračuje pátá generace rodiny Arnould.