MICHEL ARNOULD La Grande Cuvée Grand Cru (0,75l)

70 % Pinot Noir a 30 % Chardonnay. Vůně je vyzrálá s tóny slámy, smetany a medových bonbonů. Odhaluje kulatost a delikátnost tohoto šampaňského. V chuti je plné, hladké a bohaté s tóny černého rybízu, briošek a máty. Hřejivým závěrem prostupují noty broskví v sirupu a lehkého meringue.


  • Na skladě
990 Kč
Kategorie: Michel Arnould
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 70 % Pinot Noir a 30 % Chardonnay

Pinot Noir pochází z Grand Cru vinic ve Verzenay, kde je průměrné stáří keřů kolem 35 let a nejstarší vinice byly vysazeny v roce 1950. A Chardonnay pochází ze sklizně jednoho roku z Grand Cru vinic v Côte des Blancs.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 4 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 8,5 g/l

 

CHUŤ

Bohatá zlatá barva je zdobena třpytivými odlesky a jemnými bublinkami. Vůně je vyzrálá s tóny slámy, smetany a medových bonbonů. Odhaluje kulatost a delikátnost tohoto šampaňského. V chuti je plné, hladké a bohaté s tóny černého rybízu, briošek a máty. Hřejivým závěrem prostupují noty broskví v sirupu a lehkého meringue.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Tento brut si vychutnánte samotný nebo k salátu s vlašskými ořechy, kachnímu stehnu pečenému s jablky a zeleninou nebo ke hruškovému tataráku.

Ideální teplota podávání je 9 - 11°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Michel Arnould je vynikajícím pěstitelem ve Verzenay v oblasti Montagne de Reims. Specializuje se na odrůdu Pinot noir, která je vysazena na více než 80% z jeho 12 hektarů vinic, z nichž drtivá většina je klasifikována jako Grand Cru. A tak i jeho základní champagne je vyrobeno výhradně z Grand Cru poloh. Dnes v rodinné tradicipokračuje pátá generace rodiny Arnould.