DAUBY ROSÉ BRUT Magnum (1,5l)

Projevují se v ní maliny a kandované třešně spojené s lehkými tóny citrónu, bílé broskve s nádechem křídy, jablka a ostružin. Chuť je ovocná, gurmánská, elegantní, přímá a nabízí napětí. Nabízí noty citrónu, jablka a hrušky spojené s jemnými tóny křupavé bílé broskve a černého ovoce, to vše s dotekem briošky v závěru. Šťavnaté, ovocné a krémové růžové šampaňské.


  • Na skladě
1 690 Kč
Kategorie: Dauby
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 1,5l
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Smyslnost a ovocnost!

 

Hrozny

Odrůdy: 70 % Pinot Noir a 30 % Chardonnay

Dosáž: 6 g/l (Brut)

 

Zrání

Růžové šampaňské vytvořené metodou míchání. Červené víno, které obsahuje, zrálo rok v dubových sudech, proto má šampaňské krásnou lososovou barvu. Šampaňské následně zrálo ve sklepě na kalech minimálně po dobu 3 let. 

 

MAGNUM

Zrání v Magnumu (láhev o objemu 1,5l) se považuje za tu nejlepší volbu. Tvar láhve je maličko jiný, než u standardní 0,75l. Jde především o poměr velikosti hrdla láhve k jejímu tělu, které je u magnumu větší. To umožňuje snížit okysličení vína a dá tak prostor pro optimální a komplexnější stárnutí. Jde tedy o šampaňské v jeho nejlepší formě.

 

Chuť

Perlivost tohoto Rosé je velmi jemná a elegantní. Vůně je ovocná a nabízí jemnou krémovost. Projevují se v ní maliny a kandované třešně spojené s lehkými tóny citrónu, bílé broskve s nádechem křídy, jablka a ostružin. Chuť je ovocná, gurmánská, elegantní, přímá a nabízí napětí. Nabízí noty citrónu, jablka a hrušky spojené s jemnými tóny křupavé bílé broskve a černého ovoce, to vše s dotekem briošky v závěru. Šťavnaté, ovocné a krémové růžové šampaňské.

 

Párování k jídlu

Šampaňské plné vášně, svěžesti a ovocné chutě, lze vychutnávat při každé příležitosti, ať už jako aperitiv či součást gurmánského zážitku. Jeho chuť je ještě více podtržena, pokud je podáváno s voňavým kuřetem na citrusech, krevetami na paprice, rybami a grilovanými masem či dezerty, jako jsou ovocný koláč, bavarois nebo crumble s červeným ovocem (jahodami, malinami, rybízem či rebarborou).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

dauby_logo

Vznik

Srdce a duše Champagne Dauby se odvíjí od setkání Thérèse a Guye Daubyových, které spojovala láska k půdě a vínu.
Po rodičích zdědili několik pozemků s vinnou révou a postupně, dali dohromady malý statek na nejlepších svazích v okolí vesnic Aÿ a Mutigny. V roce 1956 začalo skutečné dobrodružství: zakoupili několik malých dubových sudů a vyrobili několik prvních lahví šampaňského pod svým jménem.

Zrodilo se šampaňské DAUBY!

Guy a Thérèse sdíleli stejnou filozofii; oba se vášnivě starali o svou půdu a bohatství, které poskytovala, a oba byli odhodláni půdu nejen obdělávat, ale také ji chránit spolu se všemi květinami a zvířaty, která byla na jejím blahu závislá. Stejnou filozofii jsme převzali i my a dnes, jako matka a dcera, stále pracujeme v souladu s přírodou a vytváříme elegantní květinové šampaňské, které odráží zemi, z níž pochází. Mák symbolizuje tento závazek a otevírá dveře k něčemu víc: ke světu naděje, v němž je důležité pečovat o sebe, abychom mohli s pokorou pomáhat bližnímu. Mák je poučením pro nás všechny: je křehký a zranitelný, přesto se hrdě tyčí k nebi a jeho intenzivní barva rozjasňuje celou vinici. Je plně sám sebou!

Vinice

Šampaňský dům Dauby se nachází v historickém domově šampaňského: v obci Aÿ-Champagne.
Tamní vinice jsou klasifikovány jako Grand Cru a jsou uznávány jako jedny z nejprestižnějších v celé oblasti Champagne. 

"V šumivých bublinkách z Aÿ září světlo štěstí". - Alfred de Vigny 1853

60 % vinic je osázeno odrůdou Pinot Noir, zbytek je osázen odrůdou Chardonnay. Rozkládají se na 8 hektarech v 5 různých vesnicích, z nichž jedna je Grand Cru a 3 Premier Cru: Mutigny, Mareuil-sur-Aÿ a Avenay a Barbonne-Fayel. 

"Máme to štěstí, že můžeme vybírat z velmi široké škály vín z mnoha různých vinic a různých stylů: Stejně jako si umělec vybírá z mnoha různých pigmentů na své paletě, i my si můžeme vybrat, jak namícháme mozaiku chutí a vůní, které dávají každému našemu šampaňskému jeho individuální osobitost a které zároveň zachovávají náš jedinečný styl: dokonalou rovnováhu mezi strukturou, elegancí, koncentrací a ovocností!", říká Francine Dauby

Ekologie

"Naším cílem je vytvářet vynikající vína, která odrážejí místo, odkud pocházejí. Za tímto účelem oráme půdu pod vinnou révou, což podporuje prorůstání kořenů révy hlouběji pod zem a také mikrobiální život v půdě. Vzorky půdy často posíláme na laboratorní rozbor, abychom mohli pochopit a zajistit vše, co půda potřebuje k prosperitě. Zrušili jsme používání chemických hnojiv a insekticidů. Místo herbicidů podporujeme růst trávy mezi řádky révy a ošetření proti chorobám jsme omezili na minimum. V současné době se snažíme získat certifikát vysoké ekologické hodnoty a také převést část naší vinice na ekologické pěstování."

- Flora Dauby