DAUBY CUVÉE FLORE Millesime 2012 EXTRA BRUT Grand Cru (0,75l)

Výjimečné stárnutí po dobu 7 let a dosáž Extra-Brut odhalují zajímavé aroma, velkou jemnost a absolutní čistotu. Nejprve vás uvítají tóny sušené citronové kůry, pomerančové kůry, po nich přichází čerstvé mandle, opečený chléb a troška růžových grepů. To vše je zakončeno příjemnou mineralitou a svěží kyselostí. 


  • Na skladě
1 395 Kč
Kategorie: Dauby
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Extra Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2012
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Šarmantní a vyspělé. Klenot domu DAUBY, jehož hrozny a základní vína jsou pečlivě vybrány tak, aby mohlo vzniknout toto Cuvée de Prestige.

 

Hrozny

Odrůdy: 50 % Pinot Noir a 50 % Chardonnay

Všechny hrozny pochází z vinic Grand Cru.

Obsahuje rezervní vína z roku 2008 a asi 10 % rezervních vín z ročníku 2005, která byla vinifikována v dřevěných sudech.

Dosáž: 5 g/l (Extra Brut)

 

Zrání

Zrání ve sklepě na kvasinkách minimálně po dobu 7 let.

 

Chuť

Výjimečné stárnutí po dobu 7 let a dosáž Extra-Brut odhalují zajímavé aroma, velkou jemnost a absolutní čistotu. Nejprve vás uvítají tóny sušené citronové kůry, pomerančové kůry, po nich přichází čerstvé mandle, opečený chléb a troška růžových grepů. To vše je zakončeno příjemnou mineralitou a svěží kyselostí. Šampaňské má krásný dlouhý a suchý závěr a je skvělým zážitkem pro náročné nadšence.

 

Párování k jídlu

Toto šarmantní a gurmánské víno bude jedinečným aperitivem ve spojením se sýrovými houstičkami s mandlemi či lískovými oříšky. Podtrhne bohatou chuť jemných pokrmů jako jsou foie gras, křupavé krevety na bazalce, polévka z korýšů či carpaccio z krevet.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

dauby_logo

Vznik

Srdce a duše Champagne Dauby se odvíjí od setkání Thérèse a Guye Daubyových, které spojovala láska k půdě a vínu.
Po rodičích zdědili několik pozemků s vinnou révou a postupně, dali dohromady malý statek na nejlepších svazích v okolí vesnic Aÿ a Mutigny. V roce 1956 začalo skutečné dobrodružství: zakoupili několik malých dubových sudů a vyrobili několik prvních lahví šampaňského pod svým jménem.

Zrodilo se šampaňské DAUBY!

Guy a Thérèse sdíleli stejnou filozofii; oba se vášnivě starali o svou půdu a bohatství, které poskytovala, a oba byli odhodláni půdu nejen obdělávat, ale také ji chránit spolu se všemi květinami a zvířaty, která byla na jejím blahu závislá. Stejnou filozofii jsme převzali i my a dnes, jako matka a dcera, stále pracujeme v souladu s přírodou a vytváříme elegantní květinové šampaňské, které odráží zemi, z níž pochází. Mák symbolizuje tento závazek a otevírá dveře k něčemu víc: ke světu naděje, v němž je důležité pečovat o sebe, abychom mohli s pokorou pomáhat bližnímu. Mák je poučením pro nás všechny: je křehký a zranitelný, přesto se hrdě tyčí k nebi a jeho intenzivní barva rozjasňuje celou vinici. Je plně sám sebou!

Vinice

Šampaňský dům Dauby se nachází v historickém domově šampaňského: v obci Aÿ-Champagne.
Tamní vinice jsou klasifikovány jako Grand Cru a jsou uznávány jako jedny z nejprestižnějších v celé oblasti Champagne. 

"V šumivých bublinkách z Aÿ září světlo štěstí". - Alfred de Vigny 1853

60 % vinic je osázeno odrůdou Pinot Noir, zbytek je osázen odrůdou Chardonnay. Rozkládají se na 8 hektarech v 5 různých vesnicích, z nichž jedna je Grand Cru a 3 Premier Cru: Mutigny, Mareuil-sur-Aÿ a Avenay a Barbonne-Fayel. 

"Máme to štěstí, že můžeme vybírat z velmi široké škály vín z mnoha různých vinic a různých stylů: Stejně jako si umělec vybírá z mnoha různých pigmentů na své paletě, i my si můžeme vybrat, jak namícháme mozaiku chutí a vůní, které dávají každému našemu šampaňskému jeho individuální osobitost a které zároveň zachovávají náš jedinečný styl: dokonalou rovnováhu mezi strukturou, elegancí, koncentrací a ovocností!", říká Francine Dauby

Ekologie

"Naším cílem je vytvářet vynikající vína, která odrážejí místo, odkud pocházejí. Za tímto účelem oráme půdu pod vinnou révou, což podporuje prorůstání kořenů révy hlouběji pod zem a také mikrobiální život v půdě. Vzorky půdy často posíláme na laboratorní rozbor, abychom mohli pochopit a zajistit vše, co půda potřebuje k prosperitě. Zrušili jsme používání chemických hnojiv a insekticidů. Místo herbicidů podporujeme růst trávy mezi řádky révy a ošetření proti chorobám jsme omezili na minimum. V současné době se snažíme získat certifikát vysoké ekologické hodnoty a také převést část naší vinice na ekologické pěstování."

- Flora Dauby