DAUBY BLANC DE NOIRS BRUT Premier Cru Multivintage (0,75l)

Síla a charakter! 100% Pinot Noir. Vůni kralují především květinové a minerální tóny. Chuť je kulatá, šťavnatá, silná - velmi typická pro Pinot Noir. Cítit lze broskve, pečená jablka, brusinky a grepy v kombinaci s praženými mandlemi, pečícím kořením a máslovými sušenkami. Dlouhý a bohatý závěr vás utvrdí v tom, že toto je opravdu skvělé šampaňské!


  • Na skladě
1 490 Kč
Kategorie: Dauby
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2018
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Pinot Noir (neboli Blanc de Noirs)

Tento víceročníkový Brut pochází z vinic v Mutigny klasifikovaných jako Premier Cru.

20 % směsi tvoří rezervní vína ze sklizně roku 2019, 80 % směsi tvoří rezervní vína ze sklizně roku 2021.

 

Zrání

První kvašení části hroznů probíhá i v dubových sudech, aby výsledné šampaňské nabylo na komplexitě. U vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Šampaňské zraje minimálně 15 měsíců ve sklepě na kvasinkách. Po odkalení ještě 3 až 6 měsíců odpočívá ve sklepě.

Dosáž: 5,6 g/l 

 

Chuť

Síla a charakter! Šampaňské má slámově zlatavou barvu s měděnými odlesky a jemnými bublinkami stoupajícími sklenicí vzhůru. Vůni kralují především květinové a minerální tóny. Chuť je kulatá, šťavnatá, silná - velmi typická pro Pinot Noir. Cítit lze broskve, pečená jablka, brusinky a grepy v kombinaci s praženými mandlemi, pečícím kořením a máslovými sušenkami. Dlouhý a bohatý závěr vás utvrdí v tom, že toto je opravdu skvělé šampaňské!

 

Párování k jídlu

Toto víceročníkové Blanc de Noirs je přirozeně elegantní a bude mimo jiné ideální i jako aperitiv. Jeho plný potenciál odhalí třeba paštika s drůbežích jater s jablky, telecí svíčková s houbami, pečená perlička či kachní prso s perníkovými knedlíky ale také jednoduchý ořechový koláč.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

dauby_logo

Vznik

Srdce a duše Champagne Dauby se odvíjí od setkání Thérèse a Guye Daubyových, které spojovala láska k půdě a vínu.
Po rodičích zdědili několik pozemků s vinnou révou a postupně, dali dohromady malý statek na nejlepších svazích v okolí vesnic Aÿ a Mutigny. V roce 1956 začalo skutečné dobrodružství: zakoupili několik malých dubových sudů a vyrobili několik prvních lahví šampaňského pod svým jménem.

Zrodilo se šampaňské DAUBY!

Guy a Thérèse sdíleli stejnou filozofii; oba se vášnivě starali o svou půdu a bohatství, které poskytovala, a oba byli odhodláni půdu nejen obdělávat, ale také ji chránit spolu se všemi květinami a zvířaty, která byla na jejím blahu závislá. Stejnou filozofii jsme převzali i my a dnes, jako matka a dcera, stále pracujeme v souladu s přírodou a vytváříme elegantní květinové šampaňské, které odráží zemi, z níž pochází. Mák symbolizuje tento závazek a otevírá dveře k něčemu víc: ke světu naděje, v němž je důležité pečovat o sebe, abychom mohli s pokorou pomáhat bližnímu. Mák je poučením pro nás všechny: je křehký a zranitelný, přesto se hrdě tyčí k nebi a jeho intenzivní barva rozjasňuje celou vinici. Je plně sám sebou!

Vinice

Šampaňský dům Dauby se nachází v historickém domově šampaňského: v obci Aÿ-Champagne.
Tamní vinice jsou klasifikovány jako Grand Cru a jsou uznávány jako jedny z nejprestižnějších v celé oblasti Champagne. 

"V šumivých bublinkách z Aÿ září světlo štěstí". - Alfred de Vigny 1853

60 % vinic je osázeno odrůdou Pinot Noir, zbytek je osázen odrůdou Chardonnay. Rozkládají se na 8 hektarech v 5 různých vesnicích, z nichž jedna je Grand Cru a 3 Premier Cru: Mutigny, Mareuil-sur-Aÿ a Avenay a Barbonne-Fayel. 

"Máme to štěstí, že můžeme vybírat z velmi široké škály vín z mnoha různých vinic a různých stylů: Stejně jako si umělec vybírá z mnoha různých pigmentů na své paletě, i my si můžeme vybrat, jak namícháme mozaiku chutí a vůní, které dávají každému našemu šampaňskému jeho individuální osobitost a které zároveň zachovávají náš jedinečný styl: dokonalou rovnováhu mezi strukturou, elegancí, koncentrací a ovocností!", říká Francine Dauby

Ekologie

"Naším cílem je vytvářet vynikající vína, která odrážejí místo, odkud pocházejí. Za tímto účelem oráme půdu pod vinnou révou, což podporuje prorůstání kořenů révy hlouběji pod zem a také mikrobiální život v půdě. Vzorky půdy často posíláme na laboratorní rozbor, abychom mohli pochopit a zajistit vše, co půda potřebuje k prosperitě. Zrušili jsme používání chemických hnojiv a insekticidů. Místo herbicidů podporujeme růst trávy mezi řádky révy a ošetření proti chorobám jsme omezili na minimum. V současné době se snažíme získat certifikát vysoké ekologické hodnoty a také převést část naší vinice na ekologické pěstování."

- Flora Dauby