Veuve Clicquot Extra Brut, Extra old (0,75l)

Třetí assemblage Extra Brut Extra Old se skládá ze osmi nejrenomovanějších rezervních vín tohoto domu a zahrnuje ročníky 1990, 1998, 1999, 2008, 2009, 2012, 2013 a 2014. Každý z těchto ročníků má své jedinečné kvality a aroma, a společně vytvářejí neopakovatelnou komplexitu a hloubku.


  • Na skladě
1 745 Kč
Kategorie: Veuve Clicquot
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Extra Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové, Multi-Vintage
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Extra Old

Třetí assemblage Extra Brut Extra Old se skládá ze osmi nejrenomovanějších rezervních vín tohoto domu a zahrnuje ročníky 1990, 1998, 1999, 2008, 2009, 2012, 2013 a 2014. Každý z těchto ročníků má své jedinečné kvality a aroma, a společně vytvářejí neopakovatelnou komplexitu a hloubku.

Šampaňské se vyrábí jedinečným procesem dvojího stárnutí - tři roky v sudu a tři roky v láhvi. Komplexní, hedvábné, lehké, s menším tlakem takže s jemným perlením. Popis Veuve Clicquot Ponsardin Extra Brut lze shrnout jedním slovem - čistota!

 

Extra Brut

Extra Brut je suchý a experimentální styl, který představuje šampaňské v jeho nejčistší formě. Díky nízkému dosáži (cca 3 g/l) se plně projevují přírodní aroma této assemblage.

 

Chuť

Projevuje se zde aroma bílých květů, citronu a limetky, hroznů, kynutého těsta, čerstvě upečeného chleba, pomerančové kůry a kandovaného citronu.

 

Párování k jídlu

A s čím to zkombinovat? Ideální je pokrm, který představuje sůl, syrovou zeleninu, salát, citrusy a čerstvé bylinky ve vyváženém poměru. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

vcp_logo

V roce 1772 založil Philippe Clicquot podnik na výrobu vína se jménem Clicquot.

Jeho syn François, který rodinný podnik převzal, se v roce 1798 oženil s Barbe Nicole Ponsardin. Když François v roce 1805 zemřel, rozhodla se mladá vdova, jíž v té době bylo 27 let, pokračovat v odkazu svého manžela. Jako žena s vizí se stala „hnací silou“ proslulosti a úspěchu značky, která se v roce 1810 přejmenovala na Veuve Clicquot Ponsardin.

S neutuchající snahou prosazovat vynikající kvalitu a inovaci vymyslela v roce 1816 madam Clicquot „table de remuage“ (systém odstranění usazenin v láhvi) s cílem získat vyčeřené šampaňské bezkonkurenční kvality. Jako projev uznání její odvahy a rozhodnosti byla ve své době známa jako „Grand Dame of Champagne“.

Madame Clicquot postupně své dovednosti využila k rozvoji výjimečné vinařské oblasti o rozloze 515 hektarů v srdci nejlepších vinic kraje Champagne.

V dnešní době značka Veuve Clicquot i nadále ve Francii i v zahraničí zosobňuje hodnoty, kterých si Madame Clicquot cenila: modernost a odvaha spojená s důrazem na prvotřídní kvalitu a odborné znalosti.

Šampaňské Veuve Clicquot Ponsardin patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.