Novinka

Taittinger Comtes de Champagne Blanc de Blancs Grand Cru 2013 (0,75l)

Unikátní šampaňské Comtes de Champagne se vyrábí pouze ve vyjímečně dobrých ročnících ve sklepích starobylého opatství Saint-Nicaise v Remeši. Je tvořeno výlučně vybranými hrozny bílé odrudy Chardonnay, které se urodily na nejvýznamnějších vinicích Cotes de Blancs, a používá se pro ně pouze víno z prvního lisování, což je zárukou absolutní jemnosti.


  • Na skladě
5 190 Kč
Kategorie: Taittinger
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2013
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

50–60% Avize a Le Mesnil-sur-Oger, pilíře Comtes, podporované Ogerem, Chouillym a Cramantem; 5–6% (složka Chouilly) stárnoucí (nefermentované) v mladých dubových sudech (1/3 nových a rovnováha do 4 let) po dobu 4–5 měsíců, nikoli kvůli síle, ale kvůli přidání těla a jemných tónů toastu , brioška, ​​spálená vanilka a kokos na lahůdku chardonnay; 9g / l dávkování.

Vlajková loď Taittinger Comtes de Champagne si drží záviděníhodnou pozici mezi těmi nejlepšími blanc de blancs a je správné, že chválený rok 2008 je mým Champagne roku. Hloubka dosahu domu do Côte des Blancs grand crus učinila z této jedné z nejkonzistentnějších vlajkových lodí Champagne a v mé knize v každém ročníku roku 2000 dosud jeden nebo dva body před Salonem. Každý ročník se sudými čísly od roku 1996 nebyl ničím jiným než transcendentálním. „Máme štěstí, že pracujeme s velkým množstvím vín z Côte des Blancs, což nám každoročně umožňuje vybírat ty nejlepší vzorky pro Comtes de Champagne,“ vysvětluje sklepní mistr Loïc Dupont. „Hledáme kádě, které představují typičnost každého cru, abychom vybudovali výraz ročníku. Avize přináší eleganci, jemnost a vyváženost, Le Mesnil-sur-Oger přispívá k tělu a jemné redukci podobné grilovanému chlebu, Chouilly dodává kulatost, mandle na grilu Cramant a elegantní citrusové plody. “

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

taittinger_logo

Charakter rodinného podniku firmy Taittinger, jedné z posledních firem v Champagni, která ještě nosí jméno svých majitelů, zaručuje neustálou snahu o co nejlepší kvalitu produktu, jakož i absolutní respekt k tradicím. Svědčí o tom fakt, že v majetku rodiny se nachází „Château de la Marquetterie", místo, kde benediktinský mnich bratr Oudart odhalil na sklonku 17. století tajemství fermentace šampaňského vína. Část z celkového počtu 19 milionů láhví je skladována právě ve sklepích zámku, které byly vyhloubeny již v období vlády Říma nad Galií. Vinice firmy Taittinger se rozkládají na 650 akrech a zahrnují 15 různých vinohradů. Odrůdy vín, které zde můžete najít jsou: ze 40% Chardonnay, 45% Pinot Noir a 15% tvoří Pinot Meunier. Samotná produkce vinohradu je doplněna na základě smluv s nejlepšími pěstiteli vína o další dodávky vinné révy. Champagne Taittinger patří mezi slavné značky kraje Champagne a je známá pravidelností vysoké kvality svých produktů.