Novinka

POMMERY Grand Cru 2005 Magnum (1,5l)

Pommery Grand Cru je vynikající šumivé víno z oblasti Champagne, které bylo vyrobeno z nejlepších hroznů pouze vybraných vinic s označením Gran Cru. 


  • Na skladě
3 495 Kč
Kategorie: Pommery
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2008
Barva / Typ: Bílé
 

Pommery Grand Cru je vynikající šumivé víno z oblasti Champagne, které bylo vyrobeno z nejlepších hroznů pouze vybraných vinic s označením Gran Cru. 

Toto šumivé víno atraktivní středně intenzivní žluté barvy se zlatavými odstíny a velmi dlouhým jemným perlením doplňují tóny opečené briošky, másla, vanilkového koření a citrusů. V chuti vás zaujme jemné perlení, které doprovází  bohatou a decentní chuť  plnou tónů šťavnatých peckovin jako jsou  zralé broskve a citrusové plody. Dlouhý a kořenitý závěr už jen umocňuje jedinečnost toho vína.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pommery_logo

Firma Pommery byla založena v roce 1836 a může se tudíž opřít o zkušenosti získané za více než 160 let své činnosti. Champagne Pommery náleží ke skupině LVMH, která patří k předním světovým producentům luxusního vína. Pommery je velkou klasickou značkou šampaňského a je zárukou příjemně stráveného večera. Styl Pommery - to je dlouhodobě výjimečně vysoká kvalita vín, která se vyznačuje elegancí, diskrétností a výraznými aromaty. Významnou část svých surovinových potřeb pokrývá firma sklizní ze svých vlastních vinic. Archivní víno Pommery Vintage a Rosé se vyrábějí výhradně z hroznů vypěstovaných na vinicích, které patří firmě Pommery. V současné době jsou budovy firmy Pommery pocházející z 19. století vybaveny vysoce moderním zařízením, které umožňuje dokonalou kontrolu kvality.

V současném období, kdy lidé dávají přednost suchým nápojům, je důležité vědět, že to byla Jeanne-Alexandrine-Louise Pommery, která v roce 1879 uvedla na britský trh svoje Pommery Natur 1874, které leželo čtyři roky ve sklepě a bylo opatřeno mimořádně malým množstvím dozážního likéru. Majitelka pro ně užívala termín brut. Stala se tak zakladatelkou tradice suchých šampaňských vín. Firma Pommery byla zastoupena na našem trhu již před 2. světovou válkou. Jedna z 18 kilometrů chodeb jejích sklepů je nazvána Prague...