POMMERY Grand Cru 2005 Magnum (1,5l)

50 % Pinot Noir a 50 % Chardonnay. Výrazné květinové tóny, vůně včelího vosku, medu a sušené citrónové kůry. Chuť je krémová, plná a zralá. Lze v ní rozpoznat bílé květy, citrusy a lehce pikantní tóny šafránu. Dlouhý a kořenitý závěr už jen umocňuje jedinečnost toho vína.


  • Na skladě
3 895 Kč
Kategorie: Pommery
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2005
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

ROČNÍK

Ročník 2005 v Champagne byl vynikající. Vegetační období začalo chladnou, ale suchou zimou a přiměřené jaro umožnilo úspěšné rašení i kvetení. Začátek léta přinesl dobré počasí. V srpnu byly teploty nižší, kromě jednoho výrazného vedra, které znovu nastartovalo dozrávání. Září pak přineslo teplé a stabilní podmínky potřebné k dozrání révy, zatímco chladné noci pomohly zachovat základní kyselost a aromatické látky. V září také začala sklizeň, která probíhala v idylických podmínkách.

 

HROZNY

Odrůdy: 50 % Pinot Noir a 50 % Chardonnay

Hrozny pochází z Grand Cru vinic.

Dosáž: 8 g/l

 

MAGNUM

Zrání v Magnumu (láhev o objemu 1,5l) se považuje za tu nejlepší volbu. Tvar láhve je maličko jiný, než u standardní 0,75l. Jde především o poměr velikosti hrdla láhve k jejímu tělu, které je u magnumu větší. To umožňuje snížit okysličení vína a dá tak prostor pro optimální a komplexnější stárnutí. Jde tedy o šampaňské v jeho nejlepší formě.

 

CHUŤ

Šampaňské zlaté barvy se zelenkavými odlesky a velmi vytrvalým jemným perlením doplňují výrazné květinové tóny, vůně včelího vosku, medu a sušené citrónové kůry. Chuť je krémová, plná a zralá. Lze v ní rozpoznat bílé květy, citrusy a lehce pikantní tóny šafránu. Dlouhý a kořenitý závěr už jen umocňuje jedinečnost toho vína.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Vychutnejte si toto ročníkové šampaňské jako aperitiv. Ale skvěle podtrhne chuť šneků na bylinkovém másle, slávek, karamelizovaného hovězího či třeba steaku Rossini.

Ideální teplota podávání je 10 - 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pommery_logo

Firma Pommery byla založena v roce 1836 a může se tudíž opřít o zkušenosti získané za více než 160 let své činnosti. Champagne Pommery náleží ke skupině LVMH, která patří k předním světovým producentům luxusního vína. Pommery je velkou klasickou značkou šampaňského a je zárukou příjemně stráveného večera. Styl Pommery - to je dlouhodobě výjimečně vysoká kvalita vín, která se vyznačuje elegancí, diskrétností a výraznými aromaty. Významnou část svých surovinových potřeb pokrývá firma sklizní ze svých vlastních vinic. Archivní víno Pommery Vintage a Rosé se vyrábějí výhradně z hroznů vypěstovaných na vinicích, které patří firmě Pommery. V současné době jsou budovy firmy Pommery pocházející z 19. století vybaveny vysoce moderním zařízením, které umožňuje dokonalou kontrolu kvality.

V současném období, kdy lidé dávají přednost suchým nápojům, je důležité vědět, že to byla Jeanne-Alexandrine-Louise Pommery, která v roce 1879 uvedla na britský trh svoje Pommery Natur 1874, které leželo čtyři roky ve sklepě a bylo opatřeno mimořádně malým množstvím dozážního likéru. Majitelka pro ně užívala termín brut. Stala se tak zakladatelkou tradice suchých šampaňských vín. Firma Pommery byla zastoupena na našem trhu již před 2. světovou válkou. Jedna z 18 kilometrů chodeb jejích sklepů je nazvána Prague...