Novinka

POMMERY Apanage Blanc de Blancs Brut (0,75l) v dárkové krabičce

  • 1 z 2

Zářivá zlatá barva s zelenými odlesky je u tohoto šampaňského doprovázena jemným trvalým perlením. Velmi jarní aroma s tóny květů jasmínu, lípy a akácie pozvolna přejde do krémovo-citrusového závěru. Stejně svěží pocit budete mít i na Vašem patře. Elegantní a vyvážená chuť čerstvého jablka je doplněna náznaky žlutého grepu.


  • Na skladě
1 080 Kč
Kategorie: Pommery
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: Neročníkové
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
 

  • Šumivé víno světle zlaté barvy s jemnými zelenými odlesky a výrazným perlením. Ve vůni se až s pozoruhodnou elegancí odhalují  tóny jarní svěžesti.  Čistá květinová vůně s tóny jasmínu a akácie se harmonicky snoubí s jemnou vůní lipového květu.  V chuti je víno až neuvěřitelně svěží, komplexní. S tóny citrusů se střídavě projevují tóny sadového ovoce.  Elegance a svěžest jsou hlavními atributy tohoto vína.

    Na soutěži Prague Wine Trophy získalo toho víno 96 /100.

    100% Chardonnay

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pommery_logo

Firma Pommery byla založena v roce 1836 a může se tudíž opřít o zkušenosti získané za více než 160 let své činnosti. Champagne Pommery náleží ke skupině LVMH, která patří k předním světovým producentům luxusního vína. Pommery je velkou klasickou značkou šampaňského a je zárukou příjemně stráveného večera. Styl Pommery - to je dlouhodobě výjimečně vysoká kvalita vín, která se vyznačuje elegancí, diskrétností a výraznými aromaty. Významnou část svých surovinových potřeb pokrývá firma sklizní ze svých vlastních vinic. Archivní víno Pommery Vintage a Rosé se vyrábějí výhradně z hroznů vypěstovaných na vinicích, které patří firmě Pommery. V současné době jsou budovy firmy Pommery pocházející z 19. století vybaveny vysoce moderním zařízením, které umožňuje dokonalou kontrolu kvality.

V současném období, kdy lidé dávají přednost suchým nápojům, je důležité vědět, že to byla Jeanne-Alexandrine-Louise Pommery, která v roce 1879 uvedla na britský trh svoje Pommery Natur 1874, které leželo čtyři roky ve sklepě a bylo opatřeno mimořádně malým množstvím dozážního likéru. Majitelka pro ně užívala termín brut. Stala se tak zakladatelkou tradice suchých šampaňských vín. Firma Pommery byla zastoupena na našem trhu již před 2. světovou válkou. Jedna z 18 kilometrů chodeb jejích sklepů je nazvána Prague...