Pol Couronne Brut Rosé (0,75l)

27 % Chardonnay, 26 % Meunier, 33 % Pinot Noir. Obsahuje 14% Coteaux Champenoise. Hned při prvním přivonění vás okouzlí směs červeného ovoce. Vůně je komplexní, v závěru s nádechy třešní a švestky. Chuť je krémová a kulatá. Jemné bublinky dodávají vínu plnost a šťavnaté jahodové a malinové aroma zase svěžest.


  • Na skladě
890 Kč
Kategorie: Pol Couronne
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Toto Rosé je vyrobeno s patřičným respektem k tradici. Vybírají se ty nejlepší hrozny Meunier, aby se vytvořilo červené víno Coteaux champenois, které dodá finálnímu růžovému šampaňskému jeho nádhernou barvu. Toto šampaňské si vás získá svou moderností.

 

Hrozny

Odrůdy: 27 % Chardonnay, 26 % Meunier, 33 % Pinot Noir

Toto růžové šampaňské je vyrobeno metodou míchání, ve směsi je tedy 14 % Meunier vinifikováno jako tiché červené víno Coteaux Champenoise.

62 % směsi tvoří hrozny ze sklizně roku 2017, 25 % směsi tvoří ročník 2016 a 13 % rezervní víno ze starších sklizní.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 8 g/l

 

Chuť

Toto Rosé má mírně měděnou barvu, ve které se lesknou s jemné provázky bublinek. Hned při prvním přivonění vás okouzlí směs červeného ovoce. Vůně je komplexní, v závěru s nádechy třešní a švestky. Chuť je krémová a kulatá. Jemné bublinky dodávají vínu plnost a šťavnaté jahodové a malinové aroma zase svěžest.

 

Párování s jídlem

Tento Brut můžete pít jako aperitiv, ale výborně se hodí třeba k iberská šunce. Pěna z lesního ovoce, fíky či malinový koláč krásně podtrhne ovocnost šampaňského.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: