Philipponnat Grand Blanc Millésime 2009 (0,75l)

100% Chardonnay z 1er Cru a Grand Cru vinic v Côte des Blancs a vinice Clos des Goisses. U vína probíhá částečná jablečno-mléčná fermentace. Dozáž 4,25 g/l. Zrání na kalech v lahvi minimálně 5-7 let. Zlatá barva, jemné perlení. Aroma bílých květů a bílého ovoce, po provzdušnění se objeví tóny oříšků a briošky.


  • Na skladě
2 284 Kč
Kategorie: Philipponnat
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2009
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

100% Chardonnay z 1er Cru a Grand Cru vinic v Côte des Blancs a vinice Clos des Goisses. U vína probíhá částečná jablečno-mléčná fermentace. Dozáž 4,25 g/l. Zrání na kalech v lahvi minimálně 5-7 let. Zlatá barva, jemné perlení. Aroma bílých květů a bílého ovoce, po provzdušnění se objeví tóny oříšků a briošky. V chuti elegantní, delikátní s tóny ovoce a oříšků. Ideální jako aperitiv, skvělý doprovod ryb a korýšů (krevety, humr s bílou máslovou omáčkou). Lze uchovávat po dobu min. 5 let od degoržáže, v závislosti na ročníku výborný potenciál stárnutí.

Historie vinařství, které je řazeno mezi nejlepší producenty v Champagne, sahá až do roku 1522, kdy se tehdejší členové rodiny stali dodavateli vína na královský dvůr. Vinařství sídlící v obci Mareuil-sur-Aÿ vlastní 17 ha nejlepších 1er Cru a Grand Cru vinic s odrůdou Pinot Noir, perlou mezi nimi je šestihektarová Clos de Goisses, nejstarší single vinice v Champagne.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Samotná historie domu Philipponnat sahá až do roku 1522, kdy se stali tehdejší členové rodiny oficiálními dodavateli vína na královský dvůr Ludvíka XIV. Bylo to ještě v době, kdy v regionu Champagne vznikala pouze tichá vína. Samotná výroba šampaňského se rozběhla v polovině 19. století a značka Champagne Philipponnat, jak je známa dnes, vznikla v roce 1910 kdy byla založena bratry Augustem a Pierrem Philipponnat.

V současné době činí roční produkce 600 000 lahví. K dosažení co možná nejlepší kvality se pyšní vlastnictvím 17 ha vinic Pinot Noir Premier Cru a Grand Cru v oblastech Ay, Mareuil sur Ay, Mutigny a Avenay. Perlou mezi těmito vinicemi je šestihektarová Clos des Goisses. Řada předních kritiků řadí Champagne Philipponnat mezi nejlepší světové producenty šampaňského.