PHILIPPE GONET Brut Blanc de Blancs Signature (3l) Jéroboam

100 % Chardonnay. Intenzivní vůni dominuje nejprve ovoce jako jsou meruňky a jablka, po provzdušnění se přidávají citrusy, domácí máslo a koření. Chuť je vyvážená, bohatá a šťavnatě ovocná. Promítají se v ní noty broskví, hrušek, smetany, briošek a čerstvě opečených toastů.

  • 5 800 Kč 700 Kč –12 %
  • Na skladě
5 100 Kč
Kategorie: Philippe Gonet
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 3l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Hrozny pochází z Côte de Sézanne a Montgueux.

Směs obsahuje 30 % rezervních vín.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l

 

CHUŤ

Světle zlatou barvou prostupují jemné bublinky. Intenzivní vůni dominuje nejprve ovoce jako jsou meruňky a jablka, po provzdušnění se přidávají citrusy, domácí máslo a koření. Chuť je vyvážená, bohatá a šťavnatě ovocná. Promítají se v ní noty broskví, hrušek, smetany, briošek a čerstvě opečených toastů. Plný a velkorysý závěr je díky svěžesti vína i příjemně dlouhý.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Tento Brut je skvělý samotný jako aperitiv, ale také k jídlům jako je quiche Lorraine či sýrům typu Camembert.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

PHILIPPEGONET_logo

Rodinné vinařství PHILIPPE GONET bylo založeno roku 1783 přímo v srdci vyhlášené oblasti Champagne. Příběh rodiny Gonet pokračuje již sedmou generací, kdy bratr a sestra /Chantal a Pierre/ spravují rodinný klenot, vinařství Gonet. Protože vinařství Gonet dosud nemá zastoupení v České republice, je nám velkým potěšení zastupovat tuto tradiční značku "světa šampaňského". Zajímavé srovnání je v porovnání prodeje, kdy 60% produkce je prodáno ve Francii a 40% jde na export /mj. Japonsko, USA, Singapur, Německo atd./ V Paříži se šampaňské prodává v těch nejvyhlášenějších a nejluxusnějších restauracích a hotelech např. Lafayette Gourmet, Hotel Ritz.