Perrier Jouët Blanc de Blancs (1,5l) v dárkové krabičce

  • 1 z 2

Brut Blanc de Blancs od Perrier Jouet zahrnuje živou svěžest a smyslnost Chardonnay, umocněnou nezaměnitelným stylem domu. Dům Perrier Jouet byl založen v roce 1811 svazkem mezi Adele Jouet a Pierrem Nicolasem Perrierem, kombinace jejich jmen dává jméno vinařství. Dokonale úspěšným záměrem bylo vytvořit řadu extrémně přístupných produktů, spojení třídy a měkkosti. Sídlo vinařství se nachází v Epernay, obci zvláště vhodné pro produkci Pinot Noir, s majetkem také na Grand Cru Avize a Cramant, kde dominuje Chardonnay. Nezapomenutelné výklady jak pro stálou úroveň kvality, tak pro slavnou etiketu s květinovou výzdobou. Kousek historie!


  • Na skladě
3 990 Kč
Kategorie: Perrier Jouët
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 1,5l
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

Brut Blanc de Blancs se získává ze 100% hroznů Chardonnay pocházejících z výběru nejlepších pozemků. Díky obsedantnímu zaměření na zrání hroznů a na jejich úroveň kvality vzniká elegantní a svěží šampaňské. Tříleté zrání na kalech dodává vínu další hloubku.

Champagne Brut Blanc de Blancs od Perrier Jouet je ve sklenici odhalena s extrémně jemnou a vytrvalou perla a intenzivní žlutou barvou. Vůně je spojení odrůdy a chutí brioškového chleba, jemného másla a čerstvě upečeného pečiva, které je kombinováno s jemnou notou bílých květů, zejména hlohu. Doušek je krémový, plný a bohatý ale neztrácí svěžest. Fascinující a vytrvalé perlení. Krása!

Barvu má šampaňské světlé zlatavou, zabarvené zelenými odstíny, s jemným, elegantní a vytrvalým jiskřením bublinek.

Ve vůni je víno široké, intenzivní s komplexním profilem: květinové tóny akátu a černého bezu se prolínají s citrusovými tóny grapefruitu a cedru. Poté se mění směrem k kvasinkovým tónům čerstvě upečeného chleba a sušeného ovoce.

Chuť je živá, minerální, intenzivní, obklopující a s velmi dlouhým závěrem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pj_logo

Šampaňský dům Perrier-Jouet byl založen v roce 1811 po sňatku Pierra Nicolase Perriera a Rose Adelaide Jouetové. Nyní vlastní 65 hektarů vinic, z nichž prakticky všechny vinice jsou klasifi kovány jako tzv. Grand Cru. Perrier-Jouet má neustále zásoby svých nejstarších ročníků, jako je Perrier-Jouet 1825 – nejstarší dnes dochované šampaňské. Byl jmenován dodavatelem šampaňského pro britskou královskou rodinu, švédský i belgický královský dvůr.

První ročník cuvée Perrier-Jouet Fleur de Champagne byl uveden na trh v proslulé pařížské restauraci Maxim a následně v Alcazaru při recepci u příležitosti 70. narozenin Duka Ellingtona v roce 1964. Láhev zdobí sasankový dekor ve stylu Art Nouveau navržený sklářským umělcem Emilem Galle.