Perrier Jouët Blanc de Blancs (1,5l) v dárkové krabičce

  • 1 z 2

100 % Chardonnay. Květinové vůni dominuje černý bez, akát a zimolez. Pak se aroma spontánně stočí vůně plné svěžích citrusů. Chuť je živá, svěží, ale krásně hladká. Ačkoli se jedná o velmi dynamické cuvée, má také svou podstatu a hutnost v podobě žlutého ovoce, hrušky, bílých květů a tónů máslového toastu. 


  • Na skladě
4 790 Kč
Kategorie: Perrier Jouët
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 1,5l
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Obsahuje 15 % rezervních vín.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 8 g/l

 

CHUŤ

Světle zlatou barvou prostupují zelené odlesky a zářivé, živé ale jemné bublinky. Květinové vůni dominuje černý bez, akát a zimolez. Pak se aroma spontánně stočí vůně plné svěžích citrusů. Chuť je živá, svěží, ale krásně hladká. Ačkoli se jedná o velmi dynamické cuvée, má také svou podstatu a hutnost v podobě žlutého ovoce, hrušky, bílých květů a tónů máslového toastu. Chuť ovoce je opásána šťavnatými kyselinami a zakončena jemně křídovým závěrem. Víno poctou symbolické odrůdě Chardonnay, kterou Maison Perrier-Jouët interpretuje ve svém jedinečném stylu.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Tento Brut je ideální jako aperitiv - šampaňské, které okamžitě navodí dobrou náladu. Ale stejně skvěle se hodí i ke carpacciu z mořského vlka s hráškem.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pj_logo

Šampaňský dům Perrier-Jouet byl založen v roce 1811 po sňatku Pierra Nicolase Perriera a Rose Adelaide Jouetové. Nyní vlastní 65 hektarů vinic, z nichž prakticky všechny vinice jsou klasifi kovány jako tzv. Grand Cru. Perrier-Jouet má neustále zásoby svých nejstarších ročníků, jako je Perrier-Jouet 1825 – nejstarší dnes dochované šampaňské. Byl jmenován dodavatelem šampaňského pro britskou královskou rodinu, švédský i belgický královský dvůr.

První ročník cuvée Perrier-Jouet Fleur de Champagne byl uveden na trh v proslulé pařížské restauraci Maxim a následně v Alcazaru při recepci u příležitosti 70. narozenin Duka Ellingtona v roce 1964. Láhev zdobí sasankový dekor ve stylu Art Nouveau navržený sklářským umělcem Emilem Galle.